News

Kiedy początek lata 2021? Daty lata astronomicznego i kalendarzowego

Kiedy początek lata 2021? Daty lata astronomicznego i kalendarzowego

Fot. Pixabay.com

Kiedy zaczyna się lato 2021? Daty rozpoczęcia lata astronomicznego i kalendarzowego są różne. Zobaczcie kiedy rozpoczyna się nowa pora roku!

Lato 2021 z upałem stulecia? Jest prognoza pogody na wakacje >> 

Lato to chyba ulubiona pora roku większości z nas. Kojarzy się przede wszystkim z relaksem, słońcem i oczywiście wakacjami! :-) 

Dla wszystkich, którzy liczą na gorące lato, mamy dobrą wiadomość. Według prognoz pogody, wakacje 2021 będą naprawdę ciepłe. Przez najbliższe trzy miesiące (czerwiec, lipiec, sierpień) temperatura powietrza ma przekraczać 20 stopni Celsjusza. Momentami słupki rtęci mają wskazywać nawet ponad 30 stopni.

Lato astronomiczne i kalendarzowe – daty 2021

Kiedy rozpocznie się lato 2021? Według kalendarza, nowa pora roku zacznie się we wtorek 22 czerwca – trzy dni przed zakończeniem roku szkolnego.

Astronomiczne lato wypada trochę wcześniej niż kalendarzowe, bo w poniedziałek 21 czerwca 2021 roku. Nowa pora roku rozpoczyna się w momencie przesilenia letniego i trwa do równonocy jesiennej. W czasie lata astronomicznego dzień jest dłuższy niż noc, ale z każdą kolejną dobą się to zmienia, ponieważ Słońce wschodzi coraz później i góruje na coraz mniejszych wysokościach ponad horyzontem.

Najdłuższy dzień 2021 roku. Kiedy przesilenie letnie? >> 

Do kiedy trwa lato? W 2021 roku astronomiczne lato zakończy się we wtorek 21 września. Z kolei ostatni dzień kalendarzowego lata wypada w środę 22 września.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.