News

Pogoda w styczniu: burze i gradobicie. Co dalej? Sprawdzamy

Pogoda w styczniu: burze i gradobicie. Co dalej? Sprawdzamy

fot. Pixabay.com

W drugiej połowie stycznia 2022 w Polsce wystąpiły burze i gradobicie. Jaka pogoda będzie przez resztę miesiąca? Sprawdzamy prognozę pogody.

Blue Monday to najbardziej depresyjny dzień w roku. Dlaczego? >> 

16 stycznia rozsyłano alert RCB ostrzegający przed możliwymi utrudnieniami komunikacyjnymi i przerwami w dostawach prądu.

17 stycznia 2022 roku przywitał m.in. mieszkańców centralnej części kraju załamaniem pogody - silnym wiatrem, opadami deszczu, gradu, a nawet burzami. Taka aura ma utrzymać się przez pozostałą część dnia w całej Polsce.  

Na północnym wschodzie temperatura powietrza ma sięgać maksymalnie 1 stopnia Celsjusza, 3-4 stopni w centrum i wschodniej części Wybrzeża, do 6 stopni mają pokazywać termometry na zachodzie kraju.

Jaka pogoda jest przewidywana na kolejne dni stycznia 2022?

Pełnia Księżyca – styczeń 2022. Kiedy jest Wilczy Księżyc? >>

Pogoda styczeń 2022: druga połowa

Ochłodzenie, które przyszło do Polski 17 stycznia ma nie trwać długo. Powrót zimy przewidywany jest po 21 stycznia. Do tego czasu możemy spodziewać się wahań temperatur, za które odpowiedzialne są fronty atmosferyczne.

W weekend 21-23.01 zapowiadany jest spadek temperatur, mroźnej aury możemy spodziewać się w całej Polsce. W ostatnim tygodniu stycznia 2022 dodatnie temperatury mają pojawiać się tylko nad morzem i przy zachodniej granicy. Przełom stycznia i lutego może przynieść kolejne ochłodzenie.

Pamiętajcie, że długoterminowe prognozy pogody są niepewne, a błędy i różnice w przewidywaniach wynikają m.in. z występowaniem nagłych zjawisk meteorologicznych.

Ferie zimowe 2022: kiedy wolne od szkoły? [DATY, WOJEWÓDZTWA] >> 

Przypomnijmy, że 17 stycznia 2022 roku rozpoczęły się ferie zimowe. Jako pierwsi odpoczywają uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.