News

Polski cover The Sound Of Silence. To hołd dla Pawła Adamowicza

Polski cover The Sound Of Silence. To hołd dla Pawła Adamowicza

screen Instagram/gdansk_official

The Sound Of Silence stało się „hymnem” tragedii, która miała miejsce podczas finału WOŚP w Gdańsku. Przypomnijmy, że prezydent tego miasta został trzykrotnie dźgnięty nożem przez napastnika, który wbiegł na scenę na chwilę przed Światełkiem do Nieba. Paweł Adamowicz przeszedł 5-godzinną operację, ale jego życia nie udało się uratować. Zmarł 14 stycznia 2019 roku w wieku 53 lat, a cała Polska pogrążyła się w żałobie.

Utwór The Sound Of Silence zyskał ogromny rozgłos dzięki transmisji z pożegnania prezydenta, podczas którego mieszkańcy miasta spotkali się w dniu śmierci Adamowicza na gdańskim Długim Targu.

Gdańszczanie żegnają swojego prezydenta. Wzruszające wideo >>

The Sound Of Silence to utwór pierwotnie nagrany w 1966 roku przez duet Simon & Garfunkel. W 2015 roku kawałek został przerobiony przez zespół Disturbed i ta właśnie wersja zabrzmiała w Gdańsku.

Artyści Przeciw Nienawiści – muzycy jednoczą siły >>

Ta piosenka zyskała taką popularność, że została zagrana dla uczcenia pamięci Pawła Adamowicza m.in. podczas ostatniego konkursu w skokach narciarskich w Zakopanem.

Nic więc dziwnego, że w sieci pojawił się polski cover The Sound Of Silence. Swoją wersję przeboju nagrał gitarzysta Marcin Blicharski, który na co dzień współpracuje m.in. z Patrykiem Kumórem.

Ku pamięci Pawła Adamowicza... Niech przemówi muzyka, wszak powinna łączyć nie dzielić, być poza podziałami i polityką. Spoczywaj w pokoju... Witaj ciemności, moja stara przyjaciółko — napisał Marcin Blicharski i dodał słynny już hasztag #artyściprzeciwnienawiści.

Jak Wam się podoba taka wersja The Sound Of Silence?

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj