News

#artyściprzeciwnienawiści: KTO WYSTĄPI na koncercie Dody?

#artyściprzeciwnienawiści: KTO WYSTĄPI na koncercie Dody?

instagram.com/artysciprzeciwnienawisci

Doda zwróciła się do polskich artystów z wyjątkowym apelem. Piosenkarka zaproponowała, aby wokaliści – niezależnie od poglądów czy prezentowanej muzyki – spotkali się na wielkim, wspólnym koncercie, który będzie wyrazem zjednoczenia w obliczu tragedii jaka miała miejsce podczas finału WOŚP w Gdańsku.

Przypomnijmy, że na chwilę przed Światełkiem do Nieba na gdańską scenę wtargnął mężczyzna, który trzykrotnie ugodził nożem prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz trafił do szpitala, gdzie przeszedł 5-godzinną operację. Nie udało się go uratować – włodarz Gdańska zmarł 14 stycznia 2019 roku w wieku 53 lat.

WOŚP 2019 z tragedią w tle. Paweł Adamowicz NIE ŻYJE >>

W związku z tym koszmarnym wydarzeniem Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji WOŚP, a miliony Polaków nie mogą dojść do siebie i są przerażeni całą sytuacją. W Gdańsku został uruchomiony specjalny numer telefonu, pod którym na potrzebujących wsparcia czekają psycholodzy. Również artyści z zaangażowaniem protestują przeciwko nienawiści i przemocy.

Doda na swoim InstaStory zaapelowała do swoich kolegów po fachu, aby wszyscy ramię w ramię stanęli na jednej scenie i stworzyli wyjątkowe widowisko. Piosenkarka „wyciągnęła rękę” do Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej, z którymi od dawna się nie lubią.

Doda jednoczy artystów. Piękny gest >>

Na propozycję Dody w mig odpowiedziało mnóstwo osób i powstało już nawet logo koncertu. Cała akcja zyskała nazwę #artyściprzeciwnienawiści.

Gdańsk żegna swojego prezydenta. Wzruszające wideo >>

Kto zgłosił się do udziału w koncercie Artyści Przeciw Nienawiści?

Dawid Kwiatkowski, Beata Kozidrak i Bajm, Łobuzy, Honorata Skarbek, Grzegorz Hyży, Margaret, Ania Karwan, Staszek Karpiel-Bułecka, Mateusz Ziółko, Lanberry, Ola Nizio, Ewelina Lisowska, Ramona Rey, Weronika Juszczak, Aleksandra Szwed, Sarsa, Leszek Stanek, Halina Młynkova, Sara Chmiel, Gromee, Michał Szpak, Saszan, Julia Wieniawa, Natalia Janoszek, Robert Janowski, Grzegorz Skawiński, Marta Bijan, 4dreamers, Kasia Nosowska, Madox, Iwona Węgrowska, Łukasz Zagrobelny, Bovska, Mela Koteluk, Adrian Kowalski, Magda Steczkowska, Cleo, Patricia Kazadi, Natalia Szroeder i Flilp Lato.

Obserwujcie konto na Instagramie @artysciprzeciwnienawisci, żeby być na bieżąco.

Swoje wsparcie i gotowość do zaangażowania wyrazili też Maffashion, Magda Gessler, Michał Piróg i wielu innych.

Podoba Wam się ta inicjatywa?

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oto logo koncertu „Artyści przeciw nienawiści”.

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj