News

Trudne warunki pracy w polskich serialach. Na co skarżą się aktorzy?

Trudne warunki pracy w polskich serialach. Na co skarżą się aktorzy?

Fot. Instagram.com/klantvp/stuleciewinnychtvp

Aktorzy skarżą się na trudne warunki pracy w polskich serialach. Co dokładnie im nie odpowiada?

Small World - najmocniejszy film Patryka Vegi i rola Wieniawy [ZWIASTUN] >> 

Wielu z nas marzy o karierze aktorskiej. Występowanie w filmach czy serialach kojarzy się ze sławą, uwielbieniem widzów i bardzo dobrym wynagrodzeniem za, wydawałoby się łatwą, pracę. Jak się okazuje na planie seriali wcale nie jest tak kolorowo. 

Jakiś czas temu aktorzy, którzy występują w polskich produkcjach takich jak Klan czy Stulecie Winnych (oba Telewizji Polskiej) udzielili wywiadu Wirtualnej Polsce, w którym zdradzili kulisy swojej pracy przed kamerą. Jak się okazuje producenci oszczędzają nawet na jedzeniu dla pracowników. 

(…) Aktorzy muszą najeść się w domu na zapas albo jak tylko pojawi się chwila przerwy, biegną na stację benzynową albo do sklepu po coś do jedzenia. Nie muszę chyba podkreślać, że często zdjęcia realizowane są z dala od zatłoczonych miejsc, więc trudno o bar czy restaurację – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami osoba pracująca na planie zdjęciowym.

Park Wodny w Mszczonowie: data otwarcia Suntago Wodny Świat >> 

Młodym aktorom nie odpowiada również fakt, że w polskich serialach brakuje dla nich mniejszych ról, od których mogliby zacząć swoją karierę. Zamiast nich przed kamerami swoich sił próbują osoby z rodziny ekipy.

Mnie osobiście denerwuje fakt, że zatrudnia się do mniejszych ról osoby z rodziny, żeby zrobić serial po kosztach. To uniemożliwia pracę młodym aktorom, którzy chcą zacząć od czegoś mniejszego. Scenarzystka np. powie, że ma córkę, która pasuje idealnie do jakiejś mniej wymagającej roli i dostaje angaż. Kiedy słyszę coś takiego na planie, frustruje mnie to – czytamy wypowiedź innej aktorki.

Chłopak z BTS najpiękniejszym mężczyzną na świecie. Ale zaskoczenie! >> 

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu pojawiły się informacje o nienajlepszych warunkach pracy na planie polskich seriali. Laura Łącz, która od lat wciela się w postać Gabrieli Wilczyńskiej w serialu Klan, zdradziła w rozmowie z Faktem, że w serialu gra w swoich prywatnych ubraniach.

Tak, w „Klanie” gram przeważnie w moich prywatnych ubraniach, które specjalnie przeznaczam na potrzeby tego serialu – powiedziała.

Podobno aktorzy otrzymują kostiumy do serialu tylko wtedy, kiedy nie są w stanie sami ich sobie zapewnić, czyli na przykład przy okazji kręcenia filmów i seriali historycznych.

Wiedzieliście o tym? 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Z okazji dnia kobiet - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO drogie panie ;)

Post udostępniony przez @ klantvp

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Witajcie ;) #klan #tvp #tvp1 #soapopera #soap #serial #lubicz #instagram

Post udostępniony przez @ klantvp

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤ #krecisie #stuleciewinnych #sezon2 #naplanie ? #warszawa #weronikahumaj #patrykszwichtenberg ?

Post udostępniony przez Stulecie Winnych (@stuleciewinnychtvp)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.