Reklama
placeholder
News

Zgubiłeś psa lub widzisz zwierzaka w potrzebie? Powstała specjalna aplikacja jako ‘112 dla zwierząt’

Zgubiłeś psa lub widzisz zwierzaka w potrzebie? Powstała specjalna aplikacja jako ‘112 dla zwierząt’

pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Niedawno powstała nowa aplikacja ratunkowa z myślą o zwierzątach domowych, dzięki której można między innymi zgłosić wypadki z ich udziałem czy odnaleźć zagubione czworonogi. Co znalazło się w aplikacji Animal Helper stworzonej przez Adama Van Bendlera i Pawła Geberta?

Aplikację Animal Helper od 8 listopada 2023 roku obsługuje centrala połączeń w Gdańsku. Obecnie zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie z województwa pomorskiego. Już niebawem Animal Helper będzie obsługiwane również na terenie województwa mazowieckiego, po czym obejmie również pozostałe województwa. 

Zachwycający efekt zbiórki dla pani Heni. Internauci odmienią los jej i syna >>

Animal Helper: szczegóły aplikacji działającej jak ‘112 dla zwierząt’

Aplikacja Animal Helper jest już dostępna do pobrania w App Store czy sklepie Google Play. Można z niej również korzystać za pośrednictwem strony internetowej. Aplikacja jest znana jako ‘112 dla zwierząt’, ponieważ przypomina Wojewódzkie Centra Powiadamiania Ratunkowego. Może być również obsługiwana przez użytkowników w każdym wieku. Animal Helper zostało stworzone po to, aby  zgłoszenia dotyczące zwierząt mogły być gromadzone w jednym miejscu. Znajdują się w niej dwie opcje: „wypełnij formularz” oraz „zadzwoń”.

Wybierając pierwszą opcję użytkownicy mogą podać dane miejsca, w którym zaobserwowali przypadek znęcania się na zwierzęciem i opisać zdarzenie. Twórcy Animal Helper zapewniają, że każde zgłoszenie zostanie odpowiednio rozpatrzone i żadne z nich nie pozostanie bez odpowiedzi. Wybierając opcję  „zadzwoń” użytkownicy Animal Helper mogą powiadomić odpowiednie służby (n.p. Inspekcję Weterynaryjną, straż miejską czy organizacje pozarządowe) o nagłych wypadkach z udziałem zwierząt. 

Lew uciekł z cyrku. Spacerował samotnie po mieście [WIDEO] >>

W aplikacji Animal Helper znalazły się również mapy z miejscami odpowiednimi dla czworonogów, porady prawne, behawioralne i weterynaryjne oraz specjalna sekcja zagubiony/znaleziony, w której można znaleźć dane zagubionych zwierząt. 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama