News

Koronawirus: kiedy powrót do szkół? Minister Edukacji podaje wstępną datę

Koronawirus: kiedy powrót do szkół? Minister Edukacji podaje wstępną datę

Fot. Pixabay.com

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister Edukacji i nauki  podaje wstępną datę. Które klasy najwcześniej mogą wrócić na stacjonarne lekcje?

Nauka zdalna przedłużona. Ferie zimowe w jednym terminie >> 

Przynajmniej do 17 stycznia 2021 roku, czyli do końca ferii zimowych, szkoły w Polsce będą funkcjonować w zdalnym trybie.

Niedawno na antenie TVP Info Przemysław Czarnek powiedział, że data powrotu uczniów do szkół zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Koronawirus w Polsce: kiedy szkoły będą otwarte?

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to powrót po 17 stycznia, czyli po feriach zimowych, klas I-III, a być może również ósmych i maturalnych. Wszystko zależy od tego, jak ułoży się pandemia oraz od odpowiedzialności naszego społeczeństwa w czasie zbliżających się świąt i w kolejnych tygodniach – cytuje wypowiedź szefa resortu edukacji Onet.

Minister dodał, że informacje na temat dalszej działalności szkół będą podawane „najszybciej jak to możliwe”. MEN ma kontaktować się z dyrektorami placówek już w pierwszym tygodniu stycznia 2021.

Przemysław Czarnek zaznaczył, że możliwość powrotu do edukacji stacjonarnej będzie oceniana przez epidemiologów i wirusologów z Rady Medycznej, którzy współpracują z premierem Mateuszem Morawieckim.

MATURA 2021 – ważne zmiany ogłoszone! Nie będzie obowiązkowego egzaminu ustnego >> 

Powrót do szkół – ministerstwo przygotowało 5 wariantów

Minister edukacji i nauki przekazał, że opracowano 5 wariantów powrotu uczniów do szkół i podkreślił, że „wszystkie scenariusze są brane pod uwagę”, również ten o kontynuacji edukacji online i zwiększeniu jej efektywności.

Jeżeli sytuacja się nie będzie rozwijała na niekorzyść, a to zależy od tego, w jaki sposób będziemy podchodzić do obostrzeń, to na pewno klasy I-III będą miały wielką szansę na powrót do szkół. Dla nich to konieczne, bo nauczanie zdalne u tych najmłodszych dzieci przynosi najmniejsze efekty – cytuje szefa MEN Onet.

Jeśli powrót uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych na stacjonarne lekcje będzie możliwy, ma on odbyć się w rygorze sanitarnym, „który pozwoli, by dzieci uczyły się bez kontaktu ze sobą pomiędzy klasami” i pomoże ograniczyć do minimum transmisję koronawirusa.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.