News

Zmiany w kodeksie pracy? Sprawdzą Twój home office!

Zmiany w kodeksie pracy? Sprawdzą Twój home office!

fot. pixabay.com

Zostaną wprowadzone zmiany w kodeksie pracy? Pracodawca będzie miał możliwość przeprowadzenia kontroli w domu pracownika. To nie wszystko!

Praca zdalna: Ministerstwo pracuje nad nowymi przepisami >>

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uregulujować zasady pracy zdalnej. W związku z tym planują nowelizację kodeksu pracy. Kwestie, które zostaną poddane rozważaniu to m.in. rekompensata za zużyty prąd i wykorzystany sprzęt oraz odpowiedzialności za stworzenie bezpiecznego stanowiska. Okazuje się jednak, że zmian może być jeszcze więcej.

Home office: kolejne zmiany w kodeksie pracy?

Projekt jeszcze nie został opublikowany na rządkowych stronach, ale według informacji m.in. dziennika Fakt, mają się pojawić się kolejne zmiany w kodeksie pracy.

Zaległy urlop TYLKO do 30 września. Inaczej grożą kary >>

Dziennikarze gazety informują, że pracę zdalną będą mogły podjąć osoby, które samodzielnie wystąpią z odpowiednim wnioskiem do pracodawcy. Będą mogli z tego skorzystać, między innymi, rodzice dzieci do 3. roku życia. Ponadto na tego typu rozwiązanie może pozwolić szef, gdy będzie tego wymagać sytuacja. Na przykład w obliczu stanów nadzwyczajnych lub epidemii.

Jednak najbardziej kontrowersyjną nowością ma być zapis o tym, że pracodawca ma mieć możliwość przeprowadzenia kontroli domu pracownika. Nie będzie jednak mógł złożyć niezapowiedzianej wizyty. Ponadto kontrola ma odbywać się tylko podczas godzin pracy i w miejscach, które zostaną wskazane przez pracownika.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.