News

Prawo Jazdy 2019: będzie trudniej zdać. Kolejne zmiany

Prawo Jazdy 2019: będzie trudniej zdać. Kolejne zmiany

Fot. Wikimedia Commons/Mostafameraji

Kolejne zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Nowe zasady spowodują, że będzie trudniej zdać. Co się zmieniło?

Najpopularniejsze centrum handlowe w Warszawie zmienia nazwę! >> 

Prawo jazdy 2019: jak wygląda egzamin?

Jakiś czas temu pisaliśmy o zmianach zasad na egzaminie na prawo jazdy. 1 lipca 2019 roku weszły nowe przepisy, które dotyczą nie tylko przyszłych kierowców, lecz także egzaminatorów. Według nowelizacji egzaminator będzie mógł przeprowadzić do ośmiu egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B w ciągu dnia. Dodatkowo taki egzamin może być przeprowadzony co 50 minut.

Jeśli założymy, że w jednym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego pracuje pięciu egzaminatorów, oznacza to, że w ciągu dnia odbędzie się 45 egzaminów na prawo jazdy. To z kolei może spowodować, że czas oczekiwania na egzamin praktyczny wydłuży się nawet o kilka tygodni. 

Prawo jazdy 2019: zmiany na egzaminie >> 

Zmiany zostały wprowadzone po likwidacji wymagań co do liczby egzaminów, które powinny być przeprowadzone w ciągu dnia. Zakłada się, że dzięki nowym przepisom egzaminator będzie mógł bardziej obiektywnie ocenić umiejętności kandydata na kierowcę. Egzaminy na prawo jazdy będą też rozpoczynać się dokładnie o godzinie, która została wyznaczona przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Zmiany dotyczą też osób, które ubiegają się o prawo jazdy kategorii AM (która pozwala na kierowanie motorowerami i czterokołowcami). Po wejściu w życie nowych przepisów egzamin na kategorię AM będzie można zdawać też na czterokołowcu, a to będzie dużym ułatwieniem np. dla osób z niepełnosprawnością.

Piosenki odstraszające komary? Apteka stworzyła playlistę >> 

Prawo jazdy 2019: straciłeś uprawnienia? Będzie trudniej zdać

Według nowych przepisów dużo trudniej będzie odzyskać prawo jazdy tym, którzy z jakichś powodów je stracili. Jak podają źródła, ktoś komu odebrano prawo jazdy będzie traktowany na kolejnym egzaminie na kierowcę jak ktoś, kto zdaje go pierwszy raz. To znaczy, że aby znowu zostać kierowcą, trzeba zdać cały egzamin państwowy, czyli również część teoretyczną.

Kto niedługo zdaje prawko?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj