News

Prawo jazdy: instruktor zapłaci za to, że nie zdałeś egzaminu?

Prawo jazdy: instruktor zapłaci za to, że nie zdałeś egzaminu?

Fot. Wikimedia Commons/LukaszKatlewa

Szykują się nowe zmiany w egzaminie na prawo jazdy? Jeśli reformy wejdą w życie, to instruktor zapłaci za to, że nie zdałeś.

Prawo Jazdy 2019: będzie trudniej zdać. Kolejne zmiany >> 

Jak podają portale, powołując się na dziennik Rzeczpospolita, eksperci uważają, że jeśli kandydat nie zda egzaminu na prawo jazdy dwa razy, to instruktor powinien płacić za jego trzecie podejście do egzaminu. Nie podano jednak szczegółów na ten temat, m.in. o tym w jaki sposób sprawdzanoby przestrzeganie tego przepisu.

FaceApp jest niebezpieczny? Zbiera więcej danych niż myślisz >> 

Mówi się, że winę za niebezpieczeństwo na drodze ponoszą przede wszystkim szkoły jazdy. To właśnie m.in. przez złe przeszkolenie przyszli kierowcy nie zdają egzaminu na prawo jazdy po kilka razy, a jeśli dalej chcą prowadzić samochód, muszą zapłacić za kolejny egzamin i dodatkowe jazdy z instruktorem. 

Pełnia i zaćmienie Księżyca już dzisiaj! O której oglądać? >> 

Rzeczpospolita w swoim artykule ma powoływać się na wypowiedź właściciela jednej ze szkół jazdy – Janusza Dołęgi, który ma zauważać, że kandydaci na kierowcę, żeby móc wsiąść za kierownicę, muszą przyswoić wiele nieprzydatnych informacji, m.in. o wielkości tablicy rejestracyjnej. Według właściciela szkoły jazdy na egzaminie powinna też obowiązywać granica błędów, bo czym innym jest ustawienie lusterka, a czym innym bezmyślna zmiana pasa ruchu lub nieustąpienie pierwszeństwa. Janusz Dołęga ma twierdzić, że dużo lepszym kierowcą jest ktoś kto nie zawsze sprawdzi ustawienie lusterek, ale np. wie jak wyjść z poślizgu.

Na razie nie wiadomo czy pomysł ekspertów zostanie przyjęty i czy to egzaminator będzie płacił za trzeci niezdany kurs na prawo jazdy.

Myślicie, że taka zmiana jest potrzebna?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj