News

Dramatyczny wypadek podczas wyścigu F1. Auto rozpadło się na pół [WIDEO]

Dramatyczny wypadek podczas wyścigu F1. Auto rozpadło się na pół [WIDEO]

Fot. YouTube.com/FORMULA 1

Podczas wyścigu Formuły 1 doszło do dramatycznego wypadku. Auto rozpadło się na pół. Do internetu trafiło wstrząsające wideo.

Dominic D'Angelica ma zakaz korzystania z Instagrama! Nie tylko on >> 

Formuła 1 – wypadek Romain Grosjean

W trakcie Grand Prix Bahrajnu w Formule 1 doszło do koszmarnego wypadku. Bolid Romaina Grosjeana, kierowcy zespołu Haas, uderzył w barierę ochronną. Pojazd rozerwał się na pół i stanął w płomieniach. Do dramatycznej sytuacji doszło na pierwszym okrążeniu GP Bahrajnu.

Romain Grosjean wydostał się z płonącego samochodu o własnych siłach i natychmiast trafił do szpitala. Według pierwszych doniesień portali, zawodnik ma lekkie poparzenia i uszkodzone żebra.

Już z oddziału Romain Grosjean nagrał film, w którym uspokoił zaniepokojonych fanów.

Chciałem tylko powiedzieć, że wszystko jest dobrze. Dziękuję bardzo za wszystkie wiadomości. (…) Dziękuję całemu personelowi medycznemu (…) – powiedział.

Diego Maradona nie żyje. Nagła śmierć legendy sportu >> 

34-latek dodał, że życie uratowała mu „Aureola”, czyli system Halo.

Kilka lat temu byłem przeciwnikiem systemu Halo, ale myślę, że to najlepsza rzecz, jaka została wprowadzona do Formuły 1. Bez niej nie byłbym w stanie rozmawiać z Wami – cytuje wypowiedź kierowcy portal Sportowe Fakty.

System ochronny Halo, o którym mówi Grosjean jest obowiązkowy w Formule 1 od 2018 roku. Składa się z zakrzywionego tytanowego pałąka, który znajduje się nad głową kierowcy.

 

 

 

 

 
Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.