Reklama
placeholder
News

Bieg Rossmanna wywołał burze w sieci. Uczestnicy oszukiwali?

Bieg Rossmanna wywołał burze w sieci. Uczestnicy oszukiwali?

fot. Pixabay / Facebook: Rossmann Polska

Reklama
Reklama
placeholder

W maju 2024 roku Rossmann zorganizował dla swoich klientów bieg na 10 km. Osoby, które dobiegły do mety, otrzymały rabaty na zakupy. Internauci są oburzeni tym, że niektórzy uczestnicy oszukiwali.

Rossmann Run odbył się w sobotę 25 maja 2024 roku na ulicy Piotrowskiej w Łodzi. Udział w biegu mogły wziąć również osoby mieszkające poza miastem. Rejestracja odbyła sie za pomocą aplikacji Rossmanna i kosztowała 5 złotych. Uczestnicy musieli pokonać dystans od 1 km do 10 km i mogli zgarnąć nawet 50% zniżki na zakupy w Rossmannie. Za każdy przebiegnięty kilometr otrzymywało się rabat w wysokości 5 procent. Okazuje się, że podczas Rossmann Run niejednokrotnie został pobity... rekord Polski w biegu na 10 km. Rabaty otrzymali nawet ci uczestnicy, którzy wyraźnie oszukiwali.

Nowy gatunek kleszcza w Polsce? Jest większy i groźniejszy, a naukowcy proszą o złapanie go >>

Rossmann Run pełen oszustów? Internauci nie kryją oburzenia

Niedługo po opublikowaniu wyników Rossmann Run w sieci wybuchła burza. Okazało się, że wiele kobiet ''przebiegło'' do mety w nieco ponad 30 minut i tym samym ''pobiło'' rekord Polski w biegu na 10 km. Karolina Jarzyńska w 2013 roku pokonała ten dystans w 31 minut i 43 sekundy. Jak się okazuje, niektóry internauci sami nie kryli się z tym, że oszukiwali i publikowali w mediach społecznościowych nagrania, na których jadą do mety na rolkach, na rowerze czy autem.

Internauci nie kryli oburzenia ich zachowaniem i pozostali zgodni co do tego, że takim uczestnikom należy się dyskwalifikacja. Oto niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod nagraniami na TikToku:

Przez takie osoby nie powtórzą takiej akcji gratulacje.

Ludzie bez honoru. 

Rolki to nie bieg.

Jak już oszukujesz to rób to z głową.

Ewa Swoboda ma własną Barbie! Podobna do pierwowzoru? >>

Sprawą zainteresował się również portal Wirtualna Polska, który poprosił o komentarz rzeczniczkę prasową Rossmanna, Agatę Nowakowską. Oto co odpowiedziała:

Nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy mimo wszystko ktoś się jednak nie "wspomaga", mamy zaufanie do zawodników. Jestem przekonana, że dla znakomitej większości uczestników Rossmann Run udział w tej imprezie był zabawą, przygodą, sportem. I o to nam chodziło"

Tabelą wyników na platformie X podzielił się między innymi profil @thepolandnews_:

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama