Reklama
placeholder
News

Nadchodzi maj - czas na rowery

Nadchodzi maj - czas na rowery

fot. materiały klienta

Reklama
Reklama
placeholder

Maj to czas nie tylko Pierwszej Komunii Świętej, kiedy rowery są jednymi z ważniejszych prezentów komunijnych, ale także moment, w którym nareszcie robi się ciepło i możemy wybrać się na rowerową wycieczkę. Wtedy szybko wyciągamy nasze rowery z garaży lub piwnic i sprawdzamy je w serwisach rowerowych. Często okazuje się, że nasze stare rowery nadają się tylko do wyrzucenia i trzeba kupić nowy model. A jak wiadomo, rowery są różne i proponowanych modeli na rynku jest bardzo dużo. Na co się zatem zdecydować i na co zwrócić uwagę?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

•    jakie mamy rowery na rynku
•    jak wybrać dobry rower

Rowery kupimy dosłownie wszędzie. W profesjonalnych sklepach sportowych, stacjonarnie lub w Internecie, w dużych marketach. Jednak w gąszczu tych modeli możemy się nieco pogubić. Warto na początku zwrócić uwagę na to, że na rynku mamy wiele modeli rowerów: rowery miejskie, rowery górskie, rowery szosowe, rowery crossowe, rowery trekkingowe, a nawet bardzo modne ostatnio rowery elektryczne. Każdy ten model jest zupełnie inny i nadaje się do innego typu jazdy (zobacz ofertę rowerów w sklepie Media Expert).

Rowery - jaki model wybrać?

Jeśli jeździsz po mieście i nie wyjeżdżasz dalej niż poza asfaltowe drogi i chodniki rowerowe, to w zupełności wystarczy ci rower miejski o prostych parametrach. Jeśli jednak chciałbyś jeździć po bardziej terenowych i szutrowych drogach, trudniejszych do pokonania, to z pewnością dobrym wyborem będzie rower górski MTB bądź rower trekkingowy. Dla osób, które lubią jeździć szybko po bardzo nierównym terenie dobrym wyborem będzie rower crossowy. Dla osób jeżdżących tak jak w dużej mierze kolarze wyścigowi idealnym pomysłem będzie rower szosowy. Na mieście coraz częściej możemy także spotkać rowery z dodatkowym napędem, czyli rowery elektryczne. Jednak te są wciąż jeszcze bardzo drogie.

Oczywiście rodzaj roweru zależy nie tylko od naszego budżetu, ale także naszych umiejętności jazdy. Jeśli chcemy kupić dziecku jego pierwszy rower, z pewnością nie będziemy kupować modelu najbardziej zaawansowanego technicznie. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na wzrost dziecka i dopasować średnicę kół oraz wysokość ramy do jego wzrostu. Ponadto dla dzieci dobrym pierwszym wyborem będzie prosty model roweru górskiego. Jak wiemy dzieci lubią jeździć po różnym terenie i czasem wpadają na różne szalone pomysły, więc na wszelki wypadek lepiej kupić im taki model. Jeśli jesteśmy dorosłymi, zaawansowanymi kolarzami to możemy zainwestować w droższy model roweru z bardzo dobrymi hamulcami, dobrymi przerzutkami i innymi dodatkowymi ułatwieniami. Pamiętajmy też, że rowery dzielą się na rowery damskie i rowery męskie. Inaczej zbudowana jest rama roweru damskiego, a inaczej roweru męskiego. To także bardzo ważny szczegół przy wyborze rowerów. Dobrze także zwrócić uwagę na wagę roweru i to, z czego wykonana jest rama roweru. Przykładowo rama aluminiowa jest bardzo lekka.  Idąc tym tropem po parametrach zorientujemy się jaki rower będzie dla nas najlepszy. Oczywiście, jeśli od początku wiemy jaki typ przejażdżki rowerowej jest dla nas najbardziej interesujący i w którym czujemy się najlepiej.

Gdzie najlepiej kupić rower?

Jak już wspomnieliśmy, rowery możemy kupić w wielu miejscach. Jeżeli szukamy roweru profesjonalnego, dla bardziej doświadczonych użytkowników, warto skorzystać ze specjalistycznego sklepu rowerowego lub sportowego, gdzie możemy dodatkowo uzyskać profesjonalną poradę ze strony obsługi sklepu. Gdy szukamy prostszego, tańszego modelu, możemy bez obaw zakupić go w sklepie o bardziej ogólnym asortymencie. Jednak warto dokładnie sprawdzić przez zakupem, czy dany model spełni wszystkie nasze oczekiwania. Być może warto dołożyć trochę więcej i wybrać rower profesjonalny, który w 100% spełni nasze oczekiwania.

Jeżeli jesteśmy zaawansowanymi rowerzystami i dokładnie wiemy, jaki rower jest nam potrzebny, możemy spokojnie skorzystać z oferty sklepów online. Mamy wtedy do wyboru znacznie szerszy wybór modeli rowerów. Życzymy udanych zakupów.

 

 

Artykuł sponsorowany
 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama