News

Nie tylko Sara James. Jak potoczyła się kariera Polaka po America's Got Talent?

Nie tylko Sara James. Jak potoczyła się kariera Polaka po America's Got Talent?

fot. YouTube.com/America's Got Talent/Talent Recap

Sara James podbiła amerykańskie Mam Talent! Być może tego nie wiecie, ale 14-latka nie jest jedyną reprezentantką naszego kraju, która zachwyciła w America’s Got Talent.

Polka dostała ZŁOTY PRZYCISK w amerykańskim Mam Talent! Wielka szansa Sary James >> 

Amerykański Mam Talent: Sara James w AGT

Odcinek castingu z Sarą James w America’s Got Talent został wyemitowany 14 czerwca 2022 roku. Nastolatka ze Słubic oczarowała jury oraz publiczność. Po występie, w którym zaśpiewała Lovely Billie Eilish, Simon Cowell wcisnął złoty przycisk i zapewnił Polce miejsce w półfinale.

W kolejnym etapie nastolatka zaśpiewała hit Eltona Johna, Rocket Man, a widzowie zdecydowali, że trafiła do finału. Sara James w finale America's Got Talent wykonała utwór Kate Bush – Running Up That Hill i ponownie podbiła serca publiczności oraz jury, występ nastolatki został nagrodzony owacjami na stojąco. 

Sara James w finale America's Got Talent: występ z owacjami na stojąco! Zobacz wideo >>

Kilka lat temu w amerykańskiej edycji Mam Talent! wystąpił inny Polak. Jak potoczyła się jego kariera?

Mam Talent! Ameryka: Marcin Patrzałek w programie

Marcin Patrzałek przyszedł na casting do amerykańskiego Mam Talent! w 2019 roku i wykonał miks V symfonii Beethovena i kawałka Toxicity zespołu System Of A Down. 

Simon Cowell powiedział o 21-latku z Kielc, że pokazuje po co stworzono gitarę. Marcin Patrzałek, jak Sara James, odniósł wielki sukces na scenie AGT – dotarł do półfinału.

Sara James: wyniki finału America's Got Talent. Kiedy i gdzie? >>

America’s Got Talent: Marcin Patrzałek – kariera

Marcin  Patrzałek zaczął grać na gitarze jako 10-letni chłopiec. Uczył się pod okiem Jerzego Pikora. Dwa lata później zaczął ćwiczyć techniki flamenco pod kierunkiem hiszpańskiego gitarzysty Carlosa Pinany.

Marcin Patrzałek zdobył popularność po wygraniu IX edycji Must Be the Music (2015), a następnie włoskiego Te Si Que Vales (2018 ). W 2016 roku wydał album Hush, a w 2018 roku EP-kę revAMP.

W lipcu 2020 roku Marcin Patrzałek wypuścił singiel Moonlight Sonata, czyli interpretację słynnej sonaty Ludwiga van Beethovena. Niedługo później ukazał się utwór Snow Monkey polskiego klasycznego instrumentalisty. Inne single Marcina Patrzałka to Nocturne i Time Carries Me.

Nastolatka z Polski, jak Sara James, podbija zagraniczne talent show. Kim jest Alicja Kowalska? >> 

W lutym 2022 roku Marcin Patrzałek zaprezentował klip do utworu Toccata. To unikalne opracowanie Toccaty i Fugi D-moll BWV 565 Jana Sebastiana Bacha w wersji na gitarę solo. W marcu artysta wykonywał ją wspólnie z The Royal Philharmonic Orchestra w słynnej Royal Albert Hall podczas Classical Spectactular.

Nowy singiel Marcina Patrzałka, pt. Sweet Dreams miał premierę 17 czerwca. 

Marcin Patrzałek wystąpił przed ceremonią wręczenia medali podczas finału Mistrzostw Świata w Siatkówce 11 września 2022 roku. 

Marcina Patrzałka szukajcie na Instagramie pod nazwą @marcin.music.

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.