News

Kim jest Schafter? Muzyk podbija rynek

Kim jest Schafter? Muzyk podbija rynek

Fot. YouTube.com/Daria Zawiałow

Kim jest Schafter? Kawałki zdolnego muzyka tylko w tym miesiącu odsłuchało na Spotify ponad 680 tysięcy osób! 

Dlaczego teraz jest głośno o Schafterze? Jego kawałek hot coffee był w czerwcu numerem jeden na polskim Spotify. Singiel zapowiada debiutancki album muzyka, który ma pojawić się pod koniec 2019 roku. 

Dodatkowo Schafter nagrał duet z Taco Hemingwayem. Płyta rapera POCZTÓWKA Z WWA, LATO '19 trafiła niespodziewanie do sieci 23 lipca 2019 roku, a na niej znalazł się wspólny singiel artystów Alert RCB.

Lord Kruszwil bawił się ze Sławomirem na weselu >> 

Schafter – kto to jest?

Schafter jest uważany za jednego z najzdolniejszych młodych polskich muzyków i producentów. Wojciech Laskowski, bo tak naprawdę nazywa się artysta, ma dopiero 16 lat, a już zdobył grono wiernych fanów. Świadczy o tym chociażby fakt, że konto Schaftera na Instagramie obserwują 83 tysiące osób!

Córka Jolie i Pitta przechodzi korektę płci. Jak zmieniała się Shiloh? >> 

Wojtek Laskowski pochodzi ze Śląska, dokładnie spod Raciborza. Jego kariera zaczęła się w 2016 roku, kiedy zaczął publikować swoje kawałki na YouTube. Mówi się, że pierwszym singlem Wojtka był instrumental Better Than Drugs.

Schafter w jednym z wywiadów przyznał, że w 2017 roku, dla żartu, stworzył swój pierwszy rapowy kawałek. Jakiś czas później muzyk napisał Hotel Wolnych Pokoi. Potem youtubowy komentator, bloger i przede wszystkim miłośnik hip-hopu, Cejot Jot, wypuścił na swoim kanale m.in. Wsiadam w Lexus z udziałem Schaftera. 

Michał Szpak w spódnicy na... treningu u Gauera >> 

Utwory Schaftera publikował u siebie też Kstyk – chyba najpopularniejszy komentator muzyki hip-hopowej. Kstyk na swoim kanale promował m.in. Miami 1999, Candy.Doll czy Blow Off.

Chyba największą popularność Schafter zdobył dzięki współpracy z raperem Mlodyskiny, z którym nagrał superpopularny kawałek – DVD. W 2018 roku pojawiły się informacje, że Schafter nagrywa z Taco Hemingwayem.

Taco Hemingway: nowa płyta ZA DARMO już w sieci! [PLAYLISTA, PIOSENKI] >>

Jesienią 2018 do sieci trafiła EPka Hors D’oeuvre. Schafter zdradził, że to zbiór jego najciekawszych kawałków. EPkę promuje m.in. kawałek Tom i Jerry. Hors D’oeuvre została wydana w formie fizycznej 27 lutego 2019 roku. Za dystrybucję krążka odpowiada Asfalt Records, a oprawą graficzną zajął się Simo. 

W lutym 2019 roku odbyła się premiera kawałka Sezon, który raper Otsochodzi nagrał z Schafterem i Ten Typ Mesem. Do tej pory klip do singla obejrzało na YouTube ponad 3 miliony osób! 

W 2019 roku Schafter wypuścił bonus track – Dzięki – który nagrał razem z Shopeenem. 6 czerwca tego samego roku na YouTube pojawił się kawałek Darii Zawiałow - Czy Ty Słyszysz Mnie, który nagrała go wspólnie z Schafterem i Ralphem Kaminskim. Singiel powstał w ramach programu PUMA Talents. 

Julia Wieniawa zdradziła jak poznała Barona! >> 

W jednym z wywiadów Schafter powiedział, że największą inspirację czerpie z muzyki lat 80. i 90., twierdzi, że najbardziej ukształtował go muzycznie lo-fi. Wśród twórców, którzy mieli na niego wpływ wymienia m.in. Olivera Francisa, Yunga Leana i Michaela Jacksona.

Jessica Marcedes i Kuba z The Dumplings są PARĄ? Całowali się na ulicy >>

Schafter w wywiadach zaznaczał, że bardzo ważna jest dla niego oprawa graficzna do jego kawałków. Obraz, tak jak muzyka, ma wzbudzać wiele emocji u odbiorcy. Do swoich klipów często wplata elementy z gier, miesza animacje z filmami nagranymi kamerą. Schafter zdradził, że klimat VHS w jego teledyskach to inspiracja Bonesem - raperem ze Stanów Zjednoczonych. 

Wróżymy mu wielki sukces!

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

latem dużo nowych rzeczy i kolaboracji, tymczasem zapraszam na hot coffee ☕️

Post udostępniony przez schafter (@restaurant_posse)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

bury me with all my ice on

Post udostępniony przez schafter (@restaurant_posse)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

www.soundcloud.com fot: @nghtlou

Post udostępniony przez schafter (@restaurant_posse)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

usually what i'm dressed in ?️ fot @nghtlou

Post udostępniony przez schafter (@restaurant_posse)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

steven spielberg caught working fot: @nghtlou

Post udostępniony przez schafter (@restaurant_posse)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

we can be on cd ? @nghtlou

Post udostępniony przez schafter (@restaurant_posse)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.