News

Sklepy spożywcze: zmiana godzin otwarcia. Gdzie zrobimy zakupy 24 godziny na dobę?

Sklepy spożywcze: zmiana godzin otwarcia. Gdzie zrobimy zakupy 24 godziny na dobę?

Fot. Pixabay.com

Zmiany w godzinach otwarcia sklepów spożywczych. Sprawdźcie gdzie zrobimy zakupy 24 godziny na dobę.

Darmowy urlop na Helu po pandemii koronawirusa. Kto z niego skorzysta? >>

Koronawirus: nowe zmiany  

Z powodu pandemii koronawirusa w Polsce wprowadzono nowe obostrzenia, które dotyczą m.in. funkcjonowania sklepów spożywczych. Restrykcje zostały ogłoszone 31 marca 2020 roku w czasie konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Od 1 kwietnia 2020 roku jedna kasa w sklepie może obsługiwać maksymalnie trzy osoby. To oznacza, że jeśli w sklepie jest 5 kas, w sklepie może przebywać 15 klientów.

Wprowadzono również „godziny dla seniorów”. W godzinach 10.00-12.00 sklepy i apteki są otwarte tylko dla osób po 65. roku życia.

Dodatkowo wprowadzono obowiązek zakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu oraz dezynfekcji  dystrybutorów, terminali i kas samoobsługowych.

Koronawirus w Polsce: zakazy dla nieletnich, sklepy spożywcze i budowlane ze zmianami >> 

Zmiany w godzinach otwarcia sklepów spożywczych

W związku z wprowadzeniem nowych restrykcji, sieci sklepów spożywczych wydłużają godziny otwarcia. W niektórych miejscach będziemy mogli zrobić zakupy nawet całą dobę.

1 kwietnia sieć Biedronka poinformowała, że od 2 kwietnia jej sklepy będą otwarte w godzinach 6.00.24.00. Sklepy mają funkcjonować bez przerwy technicznej w trakcie dnia. Z kolei w dniach 7-10 kwietnia (wtorek-piątek przed Wielkanocą), sklepy Biedronka będą czynne całą dobę.

Dla naszych klientów ważne jest, by spędzić nadchodzące Święta Wielkanocne w najlepszy możliwy sposób. Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich. Dlatego na ten czas przygotowaliśmy rozwiązanie szczególne: sklepy Biedronki przed świętami będą czynne całą dobę – cytuje wypowiedź dyrektora operacyjnego w sieci Biedronka, Pawła Stoleckiego, Dziennik Zachodni.

Gdzie jeszcze zrobimy zakupy przez 24 godziny? Godziny otwarcia zmieniły także sklepy Lidl - od 2 kwietnia sklepy sieci w całej Polsce są czynne w godzinach 6.00-24.00 lub całą dobę. Zakupy przez 24 godziny będzie można zrobić m.in. w sklepach w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni i Poznaniu. Szczegóły na temat otwarcia sklepów Lidl w swoim miejscu zamieszkania znajdziecie na tej stronie lub w aplikacji Lidl Plus.

Niedziele handlowe 2020. Szykujcie się na duże zmiany >> 

5 kwietnia 2020 – czy jest niedziela handlowa?

Przypominamy, że niedziela 5 kwietnia jest dniem, w którym nie obowiązuje zakaz handlu. Tego dnia sklepy będą otwarte. Kolejne niedzielne zakupy będziecie mogli zrobić 3 tygodnie później - 26 kwietnia.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj