News

Darmowy urlop na Helu po pandemii koronawirusa. Kto z niego skorzysta?

Darmowy urlop na Helu po pandemii koronawirusa. Kto z niego skorzysta?

Fot. Wikimedia Commons/Bartłomiej Bulicz

Darmowy urlop na Helu po pandemii koronawirusa. Kto skorzysta z bezpłatnego odpoczynku nad polskim morzem?

Szpital na miejscu odwołanej Eurowizji 2020. Arena w Rotterdamie pomieści 680 łóżek >> 

Cisi Bohaterowie 2020 – na czym polega akcja?

Pandemia koronawirusa trwa od wielu tygodni. Z SARS-CoV-2 walczą wszyscy, ale najbardziej zaangażowani w powstrzymanie wirusa są pracownicy szpitali, m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i sanitariusze. To właśnie oni każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie opiekując się pacjentami. W ramach podziękowań, burmistrz Helu, Mirosław Wądołowski, postanowił zorganizować darmowy wypoczynek pracownikom służby zdrowia, z którego skorzystają po pandemii koronawirusa.

(…) Nie jesteśmy w stanie doposażyć szpitali w odzież ochronną, ale podarujmy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii. Kiedy Polska już na dobre upora się z wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, to właśnie służby medyczne będą potrzebowały naszego wsparcia (…). Pięknie byłoby zaprosić na początek Polski właśnie tych, którzy w tej chwili wkładają największy wysiłek w zwalczanie pandemii, pracując nieustannie z narażeniem życia. Ugośćmy ich w Helu, gdy już wszystko wróci do normy, kiedy wypoczynek będzie im niezwykle potrzebny (...). czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Weganizm sposobem na epidemię? Eksperci wydali listę zaleceń >>  

Mirosław Wądołowski zwrócił się do wszystkich lokalnych usługodawców, m.in. właścicieli hoteli, pensjonatów, restauracji oraz atrakcji turystycznych, aby pokryli koszty chociaż krótkiego odpoczynku pracowników szpitali. Przedsiębiorcy mogą wysyłać swoje oferty do burmistrza Helu do 20 kwietnia 2020 roku. Na ich podstawie zostaną przygotowane vouchery, które trafią do pracowników szpitali jednoimiennych, tzw. „pierwszego frontu”, m.in. lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy i salowych.

Akcja Cisi Bohaterowie 2020 została zorganizowana również przez władze Krynicy Morskiej. W mediach społecznościowych jest promowana pod hashtagiem #KrynicaMorskaDlaMedyka.  

Wspaniała inicjatywa!  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[SAME DOBRE WIADOMOŚCI] #KrynicaMorskaDlaMedyka Rada Miasta przyłączyła się do inicjatywy 👊💪👑🇵🇱 Baza obiektów gotowych wesprzeć naszych medyków ciągle rośnie, jesteście wielcy.💪 Cały czas zbieramy informacje, zapraszamy do kontaktu. 🙏 Poniżej, list Lokalnej Organizacji Turytycznej w Krynicy Morskiej, który został na sesji. 🌞 Wspierajcie nas : udostępnijcie, komentujcie, 👍👍👍 #TurystykaDlaMedyka #KrynicaMorskaDlaMedyka #zostańWdomu #KrynicaMorska #gastropomaga #pomorskie #pomorskietravel @pomorskie_official @pomorskietravel @gdanskpl @trojmiasto.pl @gdansk_official @miastogdanskofficial #krynica #krynicamorska @krynicamorskacom

Post udostępniony przez Biznesnafali.pl (@biznesnafali.pl)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.