News

Nie nosisz maseczki w sklepie? Możesz nie zostać obsłużony

Nie nosisz maseczki w sklepie? Możesz nie zostać obsłużony

Fot. Pixabay.com

Nie nosisz maseczki w sklepie? Możesz nie zostać obsłużony. Minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych norm prawnych jeszcze w tym miesiącu.

Loty w wakacje 2020: nowe rozporządzenie rządu >>

W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Łukasz Szumowski powiedział, że pracownicy sklepów będą mieli prawo nie obsłużyć klientów, którzy nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna jeszcze w tym miesiącu – cytuje wypowiedź szefa resortu zdrowia Money.pl.

Przypomnijmy, że 3 sierpnia na antenie radiowej Jedynki Łukasz Szumowski zapowiedział też, że już w tym tygodniu rozpoczną się kontrole w sklepach. Mają być one przeprowadzane zarówno przez policję, jak i służby sanitarne.

(…) Tutaj niestety trzeba przypomnieć ludziom, że to jest prawo obowiązujące i trzeba nos i usta zasłaniać - nie ma wymówek medycznych, nie ma wymówek „bo zapomniałam”, „bo u nas nie ma wirusa”, bo to jest profilaktyka, to jest zapobieganie jego rozprzestrzenianiu się – mówił minister.

Koronawirus: kontrole w sklepach i rejestracja wesel. „Zaczynamy w tym tygodniu” >> 

Nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje w Polsce od 16 kwietnia 2020 roku. Od 30 maja zniesiono obowiązek noszenia maseczek czy przyłbic w przestrzeni otwartej, ale pod warunkiem, że zachowany zostanie dystans społeczny. Nadal mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa m.in. w sklepach, środkach komunikacji miejskiej, restauracjach (dopóki nie zajmiemy miejsca przy stoliku), urzędach, kinach, teatrach czy salonach urody.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.