News

Koronawirus: kontrole w sklepach i rejestracja wesel. „Zaczynamy w tym tygodniu”

Koronawirus: kontrole w sklepach i rejestracja wesel. „Zaczynamy w tym tygodniu”

Fot. Pixabay.com

Koronawirus nie odpuszcza. Zapowiedziano kontrole w sklepach i rejestracje wesel. Zmiany mają wejść w życie już w tym tygodniu.

Powrót do szkoły: zmiany od 1 września. Jakie zasady będą obowiązywać uczniów? >> 

Koronawirus w Polsce: kontrole w sklepach

W poniedziałek 3 sierpnia Łukasz Szumowski był gościem w radiowej Jedynce. Minister zdrowia zapowiedział, że w tym tygodniu rozpoczną się kontrole w sklepach. Odpowiednie służby będą sprawdzać czy ich klienci oraz pracownicy stosują się do zaleceń sanitarnych i m.in. zakrywają nos i usta.

(…) W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Kontrolę wykonywaną zarówno przez policję, jak i służby sanitarne, czy klienci noszą maseczki, czy personel nosi maseczki. Tutaj niestety trzeba przypomnieć ludziom, że to jest prawo obowiązujące i trzeba nos i usta zasłaniać - nie ma wymówek medycznych, nie ma wymówek „bo zapomniałam”, „bo u nas nie ma wirusa”, bo to jest profilaktyka, to jest zapobieganie jego rozprzestrzenianiu się – mówił.

Łukasz Szumowski podkreślił, że jeśli ktoś, np. ze względów zdrowotnych nie może nosić maseczki, powinien korzystać z przyłbicy.

Koronawirus w Polsce: rejestracja wesel

Szef Ministerstwa Zdrowia mówił też o kontroli wesel poprzez ich rejestrację.

Tutaj też będziemy chcieli zmieniać nieco legislację. Będziemy proponować rejestrację dużych spotkań, wesel, po to żebyśmy potem mogli łatwiej prowadzić dochodzenie epidemiczne.

Łukasz Szumowski powiedział, że rejestracja miałaby polegać chociażby na zgłaszaniu listy gości.

Wtedy również będzie można zrobić kontrolę, choćby, ile tych osób jest. Trzeba wziąć to sobie do serca i zacząć być odpowiedzialnym i rozważnym (...). W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego. To nie może być 300-400 – cytuje jego wypowiedź TVN24.

Praca zdalna? Nowe zasady dla pracujących w systemie home office >>

Według danych z 3 sierpnia 2020 roku, w Polsce zarejestrowano 46 894 przypadki zakażenia koronawirusem. 1731 chorych zmarło, a 34 709 zostało wyleczonych. 2 sierpnia potwierdzono 548 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i poinformowano, że 10 chorych osób zmarło.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.