News

Loty w wakacje 2020: nowe rozporządzenie rządu

Loty w wakacje 2020: nowe rozporządzenie rządu

Fot. Pixabay.com

Loty w wakacje 2020 – gdzie będą możliwe? Jest nowe rozporządzenie rządu. Gdzie będzie można wyjechać na urlop?

Egzamin ósmoklasisty 2020: WYNIKI. Gdzie znaleźć? >>

We wtorek 28 lipca 2020 roku w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Zapis zawarty w dokumencie wszedł w życie 29 lipca i obowiązuje do 11 sierpnia 2020 roku.

Nowe rozporządzenie zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią oraz państwami Unii Europejskiej (poza Szwecją, Portugalią i Luksemburgiem).  

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, „z listy krajów, do których można było dotychczas latać zniknęła Czarnogóra. Lista ta zawiera więc Gruzję, Japonię, Kanadę, Albanię, Koreę Południową i Ukrainę”.

Dodatkowo  zakazy lotów zniesiono w stosunku do Algierii, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Białorusi, Rwandy, Tunezji, Turcji, Urugwaju oraz Australii.

Obowiązkowe maseczki wrócą od 1 sierpnia. W których miastach? >>

Obowiązkowa kwarantanna dla wracających do Polski wróci?

Niedawno rzecznik rządu poinformował, że z powodu obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce, rozważane jest wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny dla osób, które wracają do naszego kraju z państw, w których liczba zachorowań na koronawirusa jest wysoka.

Rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób powracających z wybranych państw, również spoza Unii Europejskiej. Z tym trzeba się liczyć i już teraz wprost o tym mówimy. Myślimy o tym, ze względu na to, co się dzieje w Hiszpanii czy Francji. Nie chcę mówić, które to będą kraje, ale uczciwie mówimy, że Polska rozważa wprowadzenie takich ograniczeń. (…) – cytuje wypowiedź Piotra Müllera Gazeta.pl.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj