News

Dostałeś takiego SMS-a? Od razu go skasuj!

Dostałeś takiego SMS-a? Od razu go skasuj!

Fot. Pixabay.com

Dostałeś takiego SMS-a? Od razu go skasuj, bo mogą Cię czekać poważne konsekwencje! Koniecznie sprawdźcie o co chodzi.

Miley Cyrus to jej pierwszy homoseksualny związek. Kaitlynn Carter o byciu dziewczyną gwiazdy >> 

W XXI wieku cyberprzestępczość kwitnie. Oszuści wymyślają kolejne sposoby na to, żeby otrzymać dostęp do naszych kont bankowych i tym samym się wzbogacić. Tym razem przestępcy działają podszywając się pod Pocztę Polską.

Cyberprzestępcy wysyłają na losowe numery telefonów SMS-y, w których podszywają się pod  pracowników Poczty Polskiej. Informują o zmianie cennika, proszą o kliknięcie w link i dokonanie dopłaty za daną usługę. Przykład fałszywej wiadomości opublikowała na swojej oficjalnej stronie internetowej Poczta Polska.

W związku ze zmiana cennika w dn. 04.11.19, informujemy, iż Twoja paczka wymaga dopłaty 1.00 PLN, aby kontynuować dostawę. https://pp-sa.net/doplata.

Facebook i Instagram zakazują używania TYCH EMOTIKONEK! Mają seksualny podtekst >> 

Poczta Polska tłumaczy, że jeśli klikniemy w przesłany link, zostaniemy przekierowani na stronę prawdziwego pośrednika płatności. Później przeniesiemy się na fałszywą stronę swojego banku. Klient wypełnia dane do przelewu i zatwierdza go kodem, który otrzymał w fałszywym SMS-ie. Kod będzie widoczny dla złodzieja, bo strona banku jest sfałszowana i każda operacja na niej wykonywana jest monitorowana w czasie rzeczywistym.

Spółka ostrzega, że na takie oszustwo najbardziej podatne są osoby, które dopiero złożyły zamówienie i oczekują na przesyłkę. SMS nie wzbudza podejrzeń, ponieważ jest podpisany nazwą „Poczta Polska”. Dodatkowo w telefonie odbiorcy fałszywa wiadomość wyświetli się pod SMS-ami rzeczywiście otrzymanymi od Poczty Polskiej.

Dom Harry’ego Pottera można kupić! Jak wygląda i ile kosztuje? >> 

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo[at]poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci – czytamy na oficjalnej stronie Poczty Polskiej.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj