Reklama
placeholder
News

Zespół Taylor Swift zagroził studentowi pozwem. Poszło o jej prywatne loty samolotem

Zespół Taylor Swift zagroził studentowi pozwem. Poszło o jej prywatne loty samolotem

fot. IMDb

Reklama
Reklama
placeholder

Taylor Swift musi często przemieszczać się samolotem z miasta do miasta. Piosenkarka pokonuje ogromne odległości głównie w celu grania koncertów. Jeden ze studentów ze Stanów Zjednoczonych wziął pod lupę jej podróże, co nie spodobało się przedstawicielom piosenkarki. Czy zakończy się to sprawą sądową?

Taylor Swift zapowiedziała nowy album! Premiera już niedługo >>

Student śledzi podróże Taylor Swift. W tle pozew

Zespół Taylor Swift zagroził studentowi z University of Central Florida pozwem za systematyczne publikowanie w mediach społecznościowych informacji o korzystaniu piosenkarki z prywatnego odrzutowca, co nazwano w kierowanym do niego piśmie "prześladowaniem i nękaniem". Jack Sweeney jest zainteresowany kursami nie tylko 34-latki, ale i innych światowych gwiazd, które regularnie przemieszczają się tak nieekologicznym transportem. Student powołuje się na ogólnodostępne informacje udostępniane przez Federalną Administrację Lotnictwa - analizuje na ich podstawie szacunkowe zużycie paliwa i wylicza ślad węglowy podróży. 

Taylor Swift triumfatorką plebiscytu na Człowieka Roku. Kogo pokonała? >>

Taylor Swift jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w przemyśle muzycznym. Jak podaje Entertainment, zespół piosenkarki uznaje zachowanie 21-letniego studenta za szkodliwe m.in. ze względu na to, że mierzy się ona z wieloma stalkerami i osobami, które dokładnie śledzą jej życie. Jack Sweeney przekazał swój komentarz dotyczący sprawy gazecie Washington Post. Jego zdaniem dane informacje i tak znajdują się już w sieci, a przedstawicielom Taylor Swift wydaje się, że mogą "kontrolować świat". Prawnik studenta uważa, że zarzuty stawiane jego klientowi są bezpodstawne i nie naruszył on prywatności 34-latki. Dodał, że zapowiadając kroki prawne, zespół piosenkarki próbuje "stłumić problem", by nie być na tzw. celowniku aktywistów klimatycznych.

Student zdecydował się na publikowanie zdjęć kursów prywatnych samolotów gwiazd jakiś czas temu. Z uwagi na to, że jego konto na X (dawniej Twitter) zostało zawieszone, przeniósł się na Instagrama. Pierwszy post na koncie @celebrityjets pojawił się w styczniu 2023 roku. Z początku nie informował w opisie, czyj lot jest zobrazowany na zdjęciu, jednak za namową fanów zaczął dodawać tę informację do każdego z nich. Oprócz Taylor Swift przyjrzał się też podróżom m.in. Travisa Scotta, Drake'a i Toma Cruise'a.

W związku z zapowiedzeniem pozwu przez zespół Taylor Swift, internauci masowo okazują autorowi postów dużo wsparcia i wdzięczność za jego pracę w komentarzach.

Kto Waszym zdaniem ma rację?

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama