Reklama
placeholder
News

Piosenki Taylor Swift mogą pomóc przy depresji? Tak twierdzą eksperci

Piosenki Taylor Swift mogą pomóc przy depresji? Tak twierdzą eksperci

fot. YouTube.com/Taylor Swift

Reklama
Reklama
placeholder

Niezależnie od tego, czy powodem jest rozstanie, utrata bliskiego przyjaciela, czy po prostu wrodzona skłonność, depresja może wkraść się do naszego życia, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Podczas gdy terapia i leki są najbardziej skuteczne w leczeniu depresji, czasami muzyka i zatracenie się w smutnych tekstach mogą pomóc

Fan Taylor Swift sprzedaje... soczewki, w których widział jej koncert. Cena powala

Według terapeutki dla nastolatków, dr Courtney Conley:

Smutne piosenki mogą być pomocne, gdy ktoś tłumi emocje. Mogą pomóc ludziom uwolnić tę stłumioną negatywną lub smutną energię. Ludzie często czują się samotni albo że nikt nie rozumie, przez co przechodzą, gdy doświadczają depresji. Smutne piosenki często rezonują z ludźmi, ponieważ artyści wyrażają w słowach i muzyce to, jak ktoś się czuje lub czuł. Pozwala to poczuć się zrozumianymi, jakbyśmy nie przechodzili przez to sami.

Taylor Swift - mistrzyni emocjonalnych piosenek

Alexa Bailey, licencjonowana terapeutka kliniczna, mówi, że Taylor Swift jest mistrzynią w budowaniu przywiązania emocjonalnego i głębokiego przetwarzania. Dodaje też, że w wielu piosenkach Swift śpiewa o konfliktach w relacjach i złamanym sercu i wykorzystuje te odniesienia, aby połączyć się z głębokimi emocjami.

Taylor Swift przerwała koncert i stanęła w obronie fanki. Nagranie obiegło sieć

W przypadku depresji, słuchanie smutnych piosenek, takich jak te Taylor Swift, nie jest niczym złym. Dr Jenna DiLossi, psycholog kliniczny mówi:

Depresja może być tak izolująca i tworzyć mentalną mgłę, która utrudnia ludziom wyrażanie swoich doświadczeń, nawet osobom, które zwracają uwagę na myślenie psychologiczne. Dla ludzi, którzy nie zawsze są w kontakcie ze swoimi myślami i uczuciami, muzyka i teksty piosenek mogą pokazać to, jak czują się inni ludzie i ułatwić poczucie bycia mniej samotnym w swojej walce z chorobą.

Taylor Swift skrytykowana za scenę w teledysku. Usunęła ją

Depresja - jakiej muzyki słuchać?

Według ekspertów najlepszym rozwiązaniem jest mieszanka smutnych i podnoszących na duchu piosenek. 

Dr DiLossi dodaje, że dużą częścią tego, dlaczego Taylor Swift osiągnęła niesamowity sukces, jest to, że jest tak wrażliwa w swojej muzyce.

Jeśli potrzebujecie z kimś porozmawiać o Waszych emocjach, możecie zadzwonić na darmowy numer 800 12 12 12 Telefonu Zaufania, który działa przez całą dobę. Do dyspozycji jest również Antydepresyjny Telefon pod numerem (22) 594 91 00 czynny w każdą środę i czwartek od 17.00 do 19.00.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama