Reklama
placeholder
News

Śmierć na koncercie Taylor Swift: ojciec zmarłej zapowiada kroki prawne. Wydał oświadczenie

Śmierć na koncercie Taylor Swift: ojciec zmarłej zapowiada kroki prawne. Wydał oświadczenie

fot. instagram.com//taylorswift/ fot. instagram.com/acbenevidesm/

Reklama
Reklama
placeholder

Podczas koncertu Taylor Swift w Rio de Janeiro 17 listopada 2023 zmarła  jedna z jej fanek. Tego dnia w mieście odnotowano 38 stopni Celsjusza, natomiast na stadionie temperatura odczuwalna mogła wynosić prawie 60 stopni (!). Na teren obiektu, jak na wiele tego typu imprez, zakazano wnoszenia własnych butelek z wodą - nie zapewniono jednak uczestnikom odpowiedniego dostępu do wody pitnej na miejscu. Jak podają brazylijscy fani, organizatorzy mieli zamknąć również nawiewy zamontowane na ścianach stadionu, aby udaremnić osobom nieposiadający biletu podejrzenie imprezy od zewnątrz. Wokalistka w trakcie koncertu kilkukrotnie prosiła ochronę o to, by dostarczyli wodę publiczności. Niestety jej prośby były ignorowane, dlatego ona sama - wraz ze swoim sztabem - rzucała butelki z wodą w tłum.

Ana Benevides miała zemdleć (jak relacjonują jej znajomi) w trakcie drugiej piosenki z setlisty Taylor, czyli - nomen omen - Cruel Summer.  Choć 23-latka otrzymała na miejscu pomoc ratowników medycznych i została przetransportowana do szpitala, niestety nie przeżyła. Przyczyną jej zgonu był udar cieplny.

Fanka Taylor Swift ZMARŁA na koncercie gwiazdy. Wściekli internauci typują winnego >>

Śmierć na koncercie Taylor Swift: ojciec zmarłej dziewczyny komentuje zajście

Ojciec Any Benevides postanowił przerwać milczenie i udzielił wywiadu. W rozmowie z Folha de São Paulo 53-letni Weiny Machado powiedział:

Straciłem jedyną córkę, szczęśliwą i inteligentną dziewczynę. W kwietniu kończyła studia na psychologiczne, oszczędzała pieniądze. Brak mi słów, aby wyrazić mój ból. Wyszła z domu, aby spełnić swoje marzenie i wróciła martwa.

Chcę, żeby ustalono, czy rzeczywiście zakazano im wnoszenia wody, czy doszło do zaniedbań w udzielaniu pomocy. Wiem, że piosenkarka rozdawała wodę swoim fanom, a to jest absurdalne przy tej wielkości imprezy. Nic nie zwróci mi córki, ale mam nadzieję, że w przypadku potwierdzenia zaniedbań, ktoś zostanie ukarany, aby nikomu więcej się to nie przydarzyło.

 Myślicie, że organizatorzy poniosą konsekwencję za to co się stało?

Przyjaciółka Neymara nie żyje. 29-letnia influencerka zmarła po zabiegu upiększającym >>

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama