Reklama
placeholder
News

Taylor Swift: jej koncerty wpływają na ekonomię USA. Co się zmienia?

Taylor Swift: jej koncerty wpływają na ekonomię USA. Co się zmienia?

fot. YouTube/ Taylor Swift/

Reklama
Reklama
placeholder

Taylor Swift jest zjawiskiem społecznym. Soczewki, które 'widziały' jej koncert są wystawiane za kolosalne kwoty, eksperci wskazują, że jej piosenki pomagają zwalczać depresję, a ona sama hojnie wynagradza członków ekipy, którzy z nią współpracują, dosłownie zmieniając ich życie.

Fan Taylor Swift sprzedaje... soczewki, w których widział jej koncert. Cena powala >>

Najnowsze analizy wskazują na wpływ Taylor Swift na jeszcze jedną dziedzinę - tym razem na gospodarkę. Piosenkarka wywołuje gorączkę złota w branży hotelarskiej w miastach, w których koncertuje. Według danych firmy inwestycyjnej Bernstein, jej trasa koncertowa Eras zwiększyła przychody hoteli w miastach w całych Stanach Zjednoczonych. Analityk z firmy Bernstein, Richard Clarke użył nawet terminu Swiftekonomia.

Piosenki Taylor Swift mogą pomóc przy depresji? Tak twierdzą eksperci >>

Taylor Swift - Eras Tour - ceny za pokój hotelowy

Przychody na pokój wzrosły średnio o około 7% w miesiącach, w których koncertowała w danych miastach. W najbardziej skrajnym przykładzie w Nashville obłożenie hoteli wzrosło o ponad 30%, a ceny pokoi o ponad 50% podczas wieczorów koncertowych. 

W Filadelfii obłożenie w nocy podczas trasy koncertowej Swift było o 11% wyższe, a przychody za pokój wzrosły średnio o 59%.

The Eras Tour: Taylor Swift hojnie obdarowała ekipę kierowców ciężarówek sumą "zmieniającą życie" >>

Taylor Swift wystąpi w Polsce w dniach 1-3 sierpnia 2024 roku na PGA Narodowym w Warszawie. Ciekawe jak wpłynie to na ekonomię w naszym kraju.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama