Reklama
placeholder
News

Teya Dora z Serbii ma polskie korzenie? Jej prawdziwe nazwisko to Pavlovska

Teya Dora z Serbii ma polskie korzenie? Jej prawdziwe nazwisko to Pavlovska

fot. instagram.com/iamteyadora

Reklama
Reklama
placeholder

Teya Dora reprezentuje Serbię na 68. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką pod tytułem Ramonda. Wokalistka ma na swoim koncie wiele muzycznych sukcesów, a swoją popularność zawdzięcza pewnej piosence, która stała się prawdziwym hitem na TikToku. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Gate z Norwegii zagrają 2 koncerty w Polsce. Co warto wiedzieć o zespole?

Teya Dora z Serbii naprawdę nazywa się Pavlovska. Ma polskie korzenie?

Teya Dora, a właściwie Teodora Pavlovska, to 32-letnia serbska wokalista, autorka tekstów i producentka. Teya Dora urodziła się w Bor, w Jugosławii. Jej mama jest dziennikarka, a tata malarzem i grafikiem. Wokalistka mimo polsko brzmiącego nazwiska niestety nie ma korzeni związanych z naszym krajem. Jej rodzice są Serbami. 

Singiel Teya Dory z 2023 roku zatytułowany Dzanum stał się viralem na TikToku. To właśnie dzięki niemu o wokalistce zrobiło się o niej głośno. Piosenka cieszyła się popularnością w trakcie protestów po strzelaninie w szkole w Belgradzie. Uplasowała się także na 4. miejscu na globalnej liście przebojów Spotify Daily Viral Songs. Artystka jako 3. w historii Serbii może pochwalić się ponad milionem słuchaczy w tyn serwisie streamingowym. 

Nemo ze Szwajcarii mają niespełna 25 lat, a za rok obchodzą 10-lecie kariery. The Code będzie hitem? >>

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama