News

Planujesz wakacje w tych krajach? Musisz mieć specjalny kod QR

Planujesz wakacje w tych krajach? Musisz mieć specjalny kod QR

Fot. Pixabay.com

Planujesz wakacje w tych krajach? Musisz mieć specjalny kod QR. Koniecznie sprawdźcie jak go zdobyć i o jakie miejsca chodzi!

Koronawirus w Polsce: 2. fala jesienią? Minister zdrowia zapowiada powrót obostrzeń >> 

Świat nadal zmaga się z pandemią koronawirusa. Mimo wszystko wakacyjne podróże będą możliwe, jednak turyści muszą pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Ci, którzy będą chcieli wyjechać do Hiszpanii i Grecji powinni pamiętać o kodzie QR. O co dokładnie chodzi? 

Kod QR przed podróżą do Grecji i Hiszpanii. Jak go zdobyć?

Pod koniec czerwca 2020 roku portale informowały o tym, że władze Grecji wprowadziły „formularz pasażera”, który obowiązkowo musi wypełnić każdy, kto chce przyjechać do kraju. Na podstawie informacji zawartych w dokumencie, zostanie podjęta decyzja czy dana osoba powinna być przebadana na obecność koronawirusa. Podawano, że formularz będzie dostępny w wersji elektronicznej, a dla turysty, który go wypełni, wygenerowany zostanie kod QR. 

Na początku lipca pojawiły się informacje, że obowiązek posiadania kodu QR wprowadził dla podróżnych też rząd Hiszpanii.

Na stronie Rzeczpospolitej czytamy, że aby uzyskać kod QR, należy 48 godzin przed podróżą wypełnić w internecie formularz, w którym podaje się m.in. informacje o przebytych ostatnio chorobach i podróżach oraz numer swojego telefonu czy adres, pod którym zatrzymamy się w Hiszpanii. Na koniec wygenerowany zostaje kod QR, który pojawi się w telefonie. Przed wylotem należy pokazać go służbom granicznym. 

Co ważne, osoba, która wypełnia dokument bierze pełną odpowiedzialność za prawdziwość wpisywanych informacji. Do 31 lipca obowiązuje "okres przejściowy", w którym turyści mogą wypełnić formularz także w formie papierowej. 

Nowe zasady kwarantanny od 2 lipca 2020. Co się zmieniło? >>  

Dziennik Rzeczpospolita przypomina, że jakiś czas wcześniej hiszpański rząd opublikował zasady przyjmowania turystów przylatujących lub przypływających na teren państwa. Podróżnym sprawdzane są nie tylko dokumenty, lecz także temperatura. Dodatkowo lekarz ocenia ich stan zdrowia.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.