News

Tiktokerka podpaliła las, żeby być bardziej popularną? Wydała oświadczenie

Tiktokerka podpaliła las, żeby być bardziej popularną? Wydała oświadczenie

fot. YouTube.com/Sounds of Heaven

Podpaliła las dla wyświetleń? Mówi się o tiktokerce, która miała spowodować pożar, żeby przyciągnąć widzów na swój profil i zareklamować linię ubrań. 

TikTok: 10-latka wzięła udział w wyzwaniu i zmarła. Matka pozywa platformę >>

Tiktokerka podpaliła las dla wyświetleń?

Humaira Asghar to influencerka z Pakistanu, która na TikToku jest znana jako Dolly. Jej profil ma śledzić tam 11,5 miliona osób.

O celebrytce jest głośno za sprawą sytuacji, jaką opisał m.in. portal Vice. Do internetu trafił krótki filmik, na którym widać influencerkę w pięknej sukni na tle płonącego lasu. Pod wideo, które zostało usunięte przez TikToka, Dolly miała napisać:

Ogień wybucha, gdziekolwiek jestem.

Ukradła tajemnicę Coca-Coli. Spędzi 14 lat w więzieniu, musi zapłacić ogromne odszkodowanie >>

Według dostępnych informacji, Humaira Asghar została oskarżona o wzniecenie pożaru na terenie Parku Narodowego Wzgórz Margalla, który jest szczególnie cenny przyrodniczo.

Portal Wirtualne Media donosi, że Dolly w oświadczeniu wydanym po publikacji Vice odżegnuje się od oskarżeń o podpalenie, dodając, że „nie ma nic złego w robieniu filmików”. Kobieta miała stwierdzić, że  jej wideo zostało nakręcone kilkadziesiąt kilometrów od Parku Narodowego Wzgórz Margalla.

Podpalenia dla zwiększenia popularności w sieci mają być nowym niepokojącym trendem w Pakistanie, który walczy z falą upałów.

Młodzi ludzie zdeterminowani, by zdobyć fanów, podpalają nasze lasy w gorącej i suchej porze roku. Ci psychotyczni młodzi ludzie muszą zostać złapani i natychmiast trafić za kratki – cytują wypowiedź Riny S Khan Satti, przewodniczącej organizacji dbającej o  pakistańskie parki narodowe, Wirtualne Media.

Serwis przypomina, że na początku maja 2022 roku mężczyzna pochodzący z Abbottabad został aresztowany za celowe wzniecenie pożaru lasu, który miał posłużyć za tło do jego filmiku. Do internetu trafiło też nagranie z udziałem dwóch mężczyzn, którzy pozorują wywołanie pożaru lasu i uciekają.

McDonald's na dobre wycofuje się z Rosji. Sprzedaje swoje lokale >>

Kara za celowe wywołanie pożaru w Polsce może wynieść od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jeżeli następstwem celowego czynu jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Natomiast jeżeli następstwem nieumyślnego działania jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Screeny wykorzystane do zdjęcia głównego artykułu pochodzą z kanału YouTube Sounds of Heaven. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.