Reklama
placeholder
News

Zaginiona łódź podwodna Titan odnaleziona. Tragiczne informacje

Zaginiona łódź podwodna Titan odnaleziona. Tragiczne informacje

fot. youtube.com/@EntertainmentTonight / fot. youtube.com/@InsiderNews / fot. youtube.com/@CBSSundayMorning

Reklama
Reklama
placeholder

W czwartek 22 czerwca 2023 roku amerykańska straż przybrzeżna poinformowała o odnalezieniu szczątek zaginionej łodzi podwodnej Titan. Choć jej pasażerowie zostali uznani za zmarłych już wcześniej, teraz znane są przyczyny tej tragedii.

Titanic: łódź podwodna z turystami, którzy płynęli do wraku statku, zaginęła na oceanie. Co wiadomo w sprawie? >>

Firma OceanGate to prywatne przedsiębiorstwo, które zajmuje się eksploracją świata podwodnego. Za 250 000 dolarów (ponad 1 milion złotych) można zostać pasażerem specjalnej łodzi podwodnej, która zanurza się w okolicach wraku Titanica, a następnie eksploruje jego pokład.

18 czerwca Titan zanurzył się wraz z 5 osobami na pokładzie. Byli to: Hamish Harding, Shahzada Dawood i jego syn, Suleman Dawood, Paul-Henri Nargeolet i Stockton Rush, założyciel firmy OceanGate.

To oni są na pokładzie zaginionej łodzi podwodnej. W Titanie o 13:08 miał skończyć się tlen >>

Titan: akcja poszukiwawcza zaginionej łodzi zakończona

Po niecałych dwóch godzinach od zanurzenia utracono kontakt z załogą Titana. Natychmiast przystąpiono do poszukiwań na szeroką skalę. Gdy maszyny poszukujące zaginionych zarejestrowały dźwięk przypominający stukanie, zawężono obszar działań. 

Załoga łodzi podwodnej miała zapas tlenu, który miał się skończyć 22 czerwca 2023 roku o godzinie 13:08 czasu polskiego. Wtedy też pasażerów uznano za zmarłych. Chwilę później udało się odnaleźć szczątki Titana. O sprawie poinformowała amerykańska straż przybrzeżna podczas konferencji prasowej.

Titan: przyczyna zatonięcia

Kontradmirał John Mauger na konferencji prasowej poinformował, że odnaleziono 5 elementów Titana niecałe 500 metrów od wraku Titanica. Jak podają media, znalezisko wskazuje, że przyczyną tragedii było uszkodzenie kadłuba ciśnieniowego, co doprowadziło do katastrofalnej implozji.

Służby planują kontynuować akcję poszukiwawczą, jednak podwodny teren jest niesamowicie trudny, a szanse na wydobycie zwłok niewielkie.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama