Reklama
placeholder
News

To oni są na pokładzie zaginionej łodzi podwodnej. W Titanie o 13:08 miał skończyć się tlen

To oni są na pokładzie zaginionej łodzi podwodnej. W Titanie o 13:08 miał skończyć się tlen

fot. youtube: Fragment materiału Entertainment Tonight

Reklama
Reklama
placeholder

Łódź podwodna o nazwie Titan wyruszyła w kierunku wraku Titanica w niedziele 18 czerwca 2023 roku. Niedługo potem zagraniczne media poinformowały o jej zaginięciu 400 mil od wybrzeży Nowej Fundlandii. Pięcioosobowej załogi niestety nie udało się odnaleźć, przed tym, jak na pokładzie miał skończyć im się zapas tlenu. W związku z tym obecnie jest niemal pewne, że nikt nie przeżył zatonięcia. Kto znajduje się na łodzi podwodnej?

Zapas tlenu na łodzi podwodnej według specjalistów miał skończyć się w czwartek 22 czerwca 2023 roku o godzinie 13:08 czasu polskiego. O tej porze pasażerowie, którzy zapłacili 250 000 dolarów od osoby (ponad 1 000 000 złotych) za wycieczkę, wciąż nie zostali odnalezieni. Eksperci informują, że akcja ratownicza mimo to trwa nadal. W poszukiwania dotychczas była zaangażowana między innymi załoga samolotu P-8 Poseidon oraz nurkowie, którzy szukali łodzi na głębokość około 13 000 stóp. W czwartek w do poszukiwań został włączony także robot Victor 6000, którym wcześniej był skanowany między innymi wrak Titanica. Urządzenie ma możliwość oświetlania oraz fotografowania dna oceanu w czasie rzeczywistym. Niestety nawet Victor 6000 nie zdołał odnaleźć łodzi przed tym, jak miał zakończyć się w niej tlen. 

Nowe znalezisko we wraku Titanica. Eksperci szukają właściciela za pomocą... sztucznej inteligencji! >>

Titan: pasażerowie zaginionej łodzi podwodnej

Hamish Harding

Hamish Harding ma 58 lat i jest przewodniczącym firmy Action Aviatiion, zajmującej się kupnem i sprzedażą samolotów. Firma ma oddziały w Dubaju oraz na lotnisku Stansted w Londynie. W 2022 roku mężczyzna miał okazję zostać turystą kosmicznym, dzięki współpracy z firmą Jeffa Bezosa, Blue Origin. Hamish Harding zdobył rekordy Guinnessa za najdłuższą odległość przebytą przez statek z załogą na pełnej głębokości oceanu oraz za najszybsze okrążenie obu biegunów samolotem.

Shahzada Dawood i Suleman Dawood

Shanzada Dawood ma 48 lat i jest wiceprezesem Engro Corporation. Poza tym jest również powiernikiem w zarządzie założonej w 1960 roku fundacji The Dawood Foundation. Do łodzi podwodnej zabrał swojego 19-letniego syna, Sulemana. Firma, którą zarząda Shanzada Dawood, pod koniec 2022 roku ogłosiła, że ich przychody wyniosły około 1,2 miliarda dolarów. Engro Corporation inwerstuje w energetykę, rolnictwo, petrochemię i telekomunikację. 

Wrak Titanica zniknie? Jest ZJADANY >>

Paul-Henri Nargeolet

Paul-Henri Nargeolet ma 77 lat i jest byłym dowódcą floty francuskiej. W przeszłości miał już okazję wielokrotnie zwiedzić wrak Titanica i otrzymał nawet przezwisko ''Mr Titanic''. Nurkowanie i eksplorowanie niedostępnych dla ludzi obszarów oceanów na całym świecie jest jego wielką pasją. Mężczyzna nie ukrywał w licznych wywiadach, że zdaje sobie sprawę z tego, że jego praca wiąże się z ogromnym ryzykiem. Przy samym Titanicu nurkował już ponad 30 razy i nadzorował odzyskiwanie około 5 500 obiektów z wraku. W 2022 roku Paul-Henri Nargeolet wydał nawet książkę, w której zakwestionował ustalenia brytyjskich i amerykańskich naukowców w sprawie zatonięcia statku.

Stockton Rush

Stockton Rush ma 61 lat i jest założycielem OceanGate, czyli firmy, do której należy Titan. Kiedy mężczyzna miał zaledwie 19 lat został również najmłodszym pilotem samolotów odrzutowych na świecie. W 1984 został inżynierem lotniczym i pracował między innymi przy programie myśliwców F-15 dla firmy McDonnell Douglas. W późniejszych latach postanowił poświęcić się pracy związanej z oceanem. Zanim założył firmę OceanGate, był związany z firmą BlueView Technologies, która produkuje małe systemy sonarowe o wysokiej częstotliwości w Seattle. 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama