Reklama
placeholder
News

Titanic: łódź podwodna z turystami, którzy płynęli do wraku statku, zaginęła na oceanie. Co wiadomo w sprawie?

Titanic: łódź podwodna z turystami, którzy płynęli do wraku statku, zaginęła na oceanie. Co wiadomo w sprawie?

fot. YouTube/CBS Sunday Morning /

Reklama
Reklama
placeholder

Zaginęła łódź podwodna, której załoga w minioną niedzielę wyruszyła na eksplorację głębinową Titanica.

W Hurghadzie rekin pożarł 23-latka. Przerażające wideo [18+] >>

Titanic: łódź podwodna z turystami płynącymi do wraku zaginęła - informacje

Grupa składająca się z pilota oraz czterech specjalistów ds. misji zaginęła 18 czerwca rano, 400 mil od wybrzeży Nowej Fundlandii. Po około 1 godzinie i 45 minutach nurkowania utracono kontakt z członkami ekspedycji znajdującymi się w 21-metrowym okręcie. Jak podaje BBC, jest to "okręt podwodny wielkości ciężarówki, który mieści pięć osób i zwykle nurkuje z zapasem tlenu na cztery dni".

Na poszukiwanie wyruszył oddział pilotujący samolot P-8 Poseidon, dzięki któremu możliwe jest zlokalizowanie obiektów pod wodą. W celu ustalenia położenia łodzi zmobilizowano również inne siły powietrzne oraz boje sonarowe. Ekipa ratunkowa tropi zaginionych na głębokość 13 000 stóp.

Noc Kupały to najkrótsza noc w roku. Kiedy wypada w 2023 i skąd się wzięła? >>

Eksploracje głębinowe Titanica - "Misje" podwodne z turystami

OceanGate, czyli prywatna firma, która dostarcza w przemyśle łodzie podwodne, określa się mianem odkrywców i filmowców zafascynowanych podwodnym światem. Ekipa zabiera niektóre osoby na swoje głębinowe eksploracje po obszarze wraku Titanica. Koszt takiej atrakcji wynosi 250 000 dolarów od osoby, czyli ponad 1 000 000 złotych. 15 czerwca na profilu OceanGate Expeditions na Twitterze pojawił się post prezentujący członków "Misji 3 i 4".

Nurkowania trwają około ośmiu godzin, wliczając szacunkowe 2,5 godziny w każdą stronę, aby zanurzyć się i wynurzyć. Naukowcy i historycy przedstawiają kontekst podróży, a niektórzy prowadzą badania na miejscu… Zespół dokumentuje również wrak za pomocą kamer o wysokiej rozdzielczości, aby monitorować  jego rozkład  i szczegółowo go uchwycić.

- fragment artykułu OceanGate opublikowanego w 2022 roku w dzienniku The Times.

Najszczęśliwsze kraje świata 2023. Na którym miejscu znalazła się Polska? >>

 


Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama