Reklama
placeholder
News

Tomasz Komenda nie żyje. Z więzienia wyszedł 6 lat temu

Tomasz Komenda nie żyje. Z więzienia wyszedł 6 lat temu

fot. YouTube.com/24 GODZINY online pl

Reklama
Reklama
placeholder

Tomasz Komenda nie żyje. Mężczyzna zmarł w wieku 46 lat.

Tomasz Komenda w 2004 roku został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za gwałt i morderstwo 15-letniej Małgosi, do którego doszło w Miłoszycach. W 2018 roku mężczyzna wyszedł na wolność i został oczyszczony ze wszystkich zarzutów. Tomasz Komenda początkowo domagał się blisko 19 milionów złotych odszkodowania i zadośćuczynienia. W 2021 roku Sąd Okręgowy w Opolu ostatecznie przyznał mu 12 milionów złotych zadośćuczynienia i ponad 800 tysięcy złotych odszkodowania. Jakiś czas później Komenda w rozmowie z dziennikarką Gazety Wyborczej, Ewą Wilczyńską, wyznał, że choruje na poważny nowotwór. Informacja o jego śmierci obiegła media w środę 21 lutego 2024 roku. 

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy – prawdziwa historia >>

Tomasz Komenda nie żyje

Tomasz Komenda przegrał walkę z rakiem płuc, z którym zmagał się od wielu miesięcy. Informację o śmierci mężczyzny jako pierwszy przekazał dziennikarz Grzegorz Głuszak. Niedługo potem portalowi Onet udało się skontaktować z rodziną Tomasza Komendy oraz osobą z jego bliskiego otoczenia, którzy również potwierdzili informację o jego śmierci.  

We wspomnianym wywiadzie Tomasz Komenda wyznał:

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju.

Niedługo przed usłyszeniem diagnozy Tomasz Komenda doczekał się filmu o swoim życiu pod tytułem 25 Lat Niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Podczas jego premiery Tomasz Komenda oświadczył się swojej partnerce i wyznał, że już niebawem po raz pierwszy zostanie ojcem. Syn Tomasza Komendy, Filip, przyszedł na świat 1 grudnia 2020 roku.

Tomasz Komenda oświadczył się ukochanej po premierze filmu o sobie! >>

Śledczy ustalili, że Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na podstawie fałszywych opinii biegłych. Jego alibi zostało zignorowane mimo tego, że zostało potwierdzone przez aż dwunastu świadków. Pod koniec 2021 roku sąd ustalił, że winę za zabójstwo 15-latki ponoszą Ireneusz M. i Norbert B., których skazał na 25 lat więzienia. Trzeci sprawca wciąż jest poszukiwany. 

Osoby, które ponoszą winę za niesłuszne skazanie Tomasza Komendy, nie poniosą konsekwencji. Pod koniec 2023 roku prokuratura w Łodzi po 6 latach umorzyła śledztwo w sprawie niesłusznego aresztowania i skazania Komendy.

Tomasz Komenda - przyczyna śmierci

Przyczyną śmierci Tomasza Komendy był nowotwór. Tę informację w mediach społecznościowych potwierdził jego brat, Gerard Komenda:

Z głębokim żalem informuję, iż w dniu dzisiejszym światełko życia mojego brata po dwuletniej walce z nowotworem zgasło. (...) Do końca pozostałeś niezłomny.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama