News

Znana polska marka odzieżowa złożyła wniosek o upadłość. Działa od 27 lat

Znana polska marka odzieżowa złożyła wniosek o upadłość. Działa od 27 lat

Fot. Pixabay.com

Polska marka odzieżowa, która ma ponad sto sklepów w całym kraju, złożyła wniosek o upadłość. Firma powstała w 1995 roku.

Red Lipstick Monster zamyka sklep. Bee*zee kończy działalność >>

Top Secret z wnioskiem o upadłość

Między innymi portal propertynews.pl poinformował, że Top Secret złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Czytamy, że wiadomość w sprawie przekazała Grupa Kapitałowa Redan S.A, która jest właścicielem Top Secret.

Top Secret miałoby być zadłużone wobec właściciela na kwotę 25,1 miliona złotych (stan na koniec lipca 2022 roku). Redan oraz Top Secret mają być też współkredytobiorcami w umowie kredytu, w ramach którego Top Secret korzystał z pożyczki w kwocie 7,5 miliona złotych.

(…) Top Secret nie uczestniczy w procesie obiegu towarów, a tym samym sam fakt złożenia wniosku o upadłość tej spółki - w opinii zarządu Redan - nie stanowi zagrożenia dla działania sieci sklepów Top Secret prowadzonej przez Top Secret Fashion Story ani towarów stanowiących własność Redan – cytuje oświadczenie Redanu portal gospodarczy wnp.pl.

Płatności bezgotówkowe – zmiana przepisów od 1.01.2023. O co chodzi? >>

Spółka podała, że zarząd Redanu ocenił, że „w krótkim terminie złożenie wniosku o upadłość przez Top Secret nie będzie miało istotnego wpływu na sytuację spółki, w tym w szczególności na realizowane poziomy sprzedaży, marży ani przepływy pieniężne”.

Wpływ ewentualnej upadłości Top Secret na sytuację Redan w dłuższym terminie wymaga pogłębionej analizy – czytamy w artykule opublikowanym przez wnp.pl.

Bankier.pl podaje, że Top Secret posiada w Polsce ponad 160 salonów i zgodnie z danymi z początku 2022 roku, zatrudniał blisko tysiąc pracowników.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.