News

Trąba powietrzna nad Śląskiem. Zobacz przerażające filmiki

Trąba powietrzna nad Śląskiem. Zobacz przerażające filmiki

Fot. YouTube.com/Adrian Sz/Zbigniew Dąbrowa

Trąba powietrzna nad Śląskiem spowodowała wiele zniszczeń. Zobacz przerażające filmiki, które trafiły do internetu. 

Pożar polskiej szkoły. Dramatyczne wideo >>

7 czerwca 2020 roku w miejscowości Kaniów w województwie śląskim przeszła trąba powietrzna. Zjawisko miało miejsce około godziny 14.00.

Jak informuje portal wiadomosci.dziennik.pl, powołując się na Dziennik Zachodni, burza w Kaniowie zerwała dachy z dwudziestu dwóch domów. W ciągu kilkunastu sekund trwania, trąba powietrzna uszkodziła nie tylko budynki, lecz także zerwała drzewa i słupy energetyczne. Portale podają, że szkody są poważne, ale nikt nie ucierpiał.

Z kolei w Bestwince (województwo śląskie) przy ulicy Ładnej piorun uderzył w transformer, w wyniku czego doszło do pożaru.

Na stronie twojapogoda.pl możemy przeczytać, że trąba powietrzna, która przeszła w Kaniowie na Śląsku miała prawdopodobnie kategorię F1, a to oznacza, że wiatr wiał z prędkości od 117 do 180 kilometrów na godzinę.

Członek znanego boysbandu nie żyje. Miał koronawirusa >>  

Rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej powiedział w rozmowie z TVN24, że tylko 7 czerwca 2020 do godziny 16.00 w całej Polsce doszło do 140 podobnych zjawisk co w Kaniowie w województwie śląskim.

Najwięcej interwencji odnotowaliśmy na Podkarpaciu, Śląsku i Opolszczyźnie. W wielu miejscach zaobserwowano grad, a kulki gradu w niektórych przypadkach wielkością przypominały piłeczki do tenisa stołowego – cytuje wypowiedź Krzysztofa Batorskiego Onet.

Burza nad Polską – prognozy, ostrzeżenia IMiGW

Jak podają m.in. portale Wirtualna Polska oraz wiadomosci.dziennik.pl, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem, które w poniedziałek 8 czerwca przewidywane są w województwach – warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Na ich terenie możemy spodziewać się burz i intensywnych opadów deszczu do 40 mm. Wiatr może osiągnąć prędkość do 80 kilometrów na godzinę. 

Jak przypomina dziennik.wiadomosci.pl, ostrzeżenie pierwszego stopnia, które wydano dla siedmiu polskich województw oznacza, że „należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”. W związku z tym IMiGW zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów na temat pogody.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.