News

Chłopiec z trzema penisami przyszedł na świat. To pierwszy potwierdzony medycznie przypadek

Chłopiec z trzema penisami przyszedł na świat. To pierwszy potwierdzony medycznie przypadek

Fot. Pixabay.com

Urodził się chłopiec z trzema penisami. To pierwszy taki potwierdzony medycznie i opisany przypadek w historii.

Obostrzenia po 9.04 przedłużone. Do kiedy? >>  

Chłopiec z trzema penisami. Co to jest trifalia?

Noworodek z trzema penisami przyszedł na świat w Iraku. Jak donoszą portale, to pierwszy odnotowany przypadek trifalii u człowieka. Chłopiec urodził się pod koniec 2020 roku, jednak dopiero teraz jest o nim głośno.

Trifalia to zaburzenie rozwojowe, które polega na wykształceniu przez samca trzech prąci. Innym zjawiskiem jest difalia, czyli posiadanie dwóch prąć.

Nadliczbowe penisy to niezwykle rzadka wrodzona anomalia układu moczowo-płciowego, którą po raz pierwszy opisał w 1609 r. Wecker, po czym w literaturze opisano około 100 przypadków difalii. Podaje się, że powielenie prącia lub difalia występuje raz na 5-6 milionów żywych urodzeń – cytuje artykuł, który ukazał się na łamach International Journal of Surgery Case Reports, portal focus.pl.

O tym, że chłopiec z Iraku ma trifalię nie było wiadomo od razu. Maluch trafił pod opiekę lekarzy kiedy miał 3 miesiące. Jego rodzice zauważyli u niego obrzęk moszny i „dziwne wypukłości” w jej okolicach. Badania wykazały, że dziecko ma jeszcze dwa, nie w pełni rozwinięte penisy.

Najbogatsi ludzie świata 2021: Polacy na liście >> 

Po konsultacji z ekspertami, lekarze przeprowadzili skomplikowany zabieg i usunęli chłopcu dodatkowe penisy. Według doniesień mediów, operacja zakończyła się sukcesem, a dziecko nie ma zaburzeń, które mogłyby być następstwem operacji. Nie zaobserwowano też skutków ubocznych.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.