News

Turcja oficjalnie zmienia nazwę. Jak teraz będzie nazywał się kraj?

Turcja oficjalnie zmienia nazwę. Jak teraz będzie nazywał się kraj?

fot. pixabay.com

To już oficjalne – Turcja zmienia nazwę. Nie należy jednak spodziewać się wielkich rewolucji. 

W ostatnich latach nazwę kraju zmieniło kilka państw. Wśród nich można wymienić między innymi Holandię, która oficjalnie jest dziś Niderlandami oraz Czechy, które na towarach eksportowych dopisują teraz Made in Czechia zamiast angielskiego Made in Czech Republic. Po polsku jednak nic się nie zmieniło – istnieje zatem duża szansa, że w przypadku Turcji sytuacja będzie wyglądać podobnie. 

Więcej miast w Polsce od 1 stycznia. Przybędzie ich 10 >>

Turcja – nowa nazwa

Władze Turcji zdecydowały się na zmianę nazwy kraju używanej w komunikacji międzynarodowej. Zamiast anglojęzycznej Turkey, będzie to turecka Türkiye. Zmiana nazwy ma lepiej reprezentować i wyrażać lokalną kulturę i wartości narodowe. W ten sposób chcą też jednoznacznie odciąć się od skojarzeń z indykiem (ang. turkey). 

Zmieniono już oficjalne hasło reklamowe kraju na Go Türkiye, a także adres strony internetowej oficjalnego krajowego portalu turystycznego. W mediach społecznościowych pojawiły się natomiast nowe hashtagi. 

Warto zauważyć, że nowa nazwa nie jest niczym nowym – to oficjalna nazwa Republiki Turcji, która obowiązuje w kraju od 1923 roku. 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.