News

"Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne" - uwaga na takie wiadomości!

"Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne" - uwaga na takie wiadomości!

Fot. Pixabay.com

Dostałeś informację, że Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne? Uważaj na takie wiadomości!

Kamerzysta: wszczęto śledztwo. Kanał na YouTube zniknął >>

W dobie internetu oszuści znajdują tysiące sposobów, żeby zdobyć hasła np. do naszych kont bankowych. Od jakiegoś czasu mówi się o nowym sposobie, który ma pomóc im się wzbogacić.

Jeśli dotarł do Was SMS z linkiem i treścią: "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne", zachowajcie czujność, bo prawdopodobnie ktoś próbuje Was oszukać.

Jak czytamy m.in. w serwisie next. gazeta.pl, komunikaty są wysyłane z różnych numerów, a link przekierowuje na stronę, która wygląda jak domena firmy kurierskiej. Na telefonie zostaje zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które ma ułatwić kradzież pieniędzy z konta bankowego właściciela smartfona. 

UWAGA! Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y podszywające się pod firmę DHL i informujące o zatrzymaniu przesyłki. W rzeczywistości ofiara trafia na stronę ze szkodliwym oprogramowaniem #Flubot Zachowajcie ostrożność i zgłaszajcie podejrzane wiadomości (…) – przekazał na Twitterze zespół CERT Polska.

Nowe dowody osobiste od 2 sierpnia. Jak będą wyglądać? >>

Pamiętajcie, żeby nie klikać w podejrzane linki! Jeśli jednak tak się stało, skontaktujcie się ze swoim bankiem, aby nie paść ofiarą kradzieży. Niebezpiecznik.pl podaje, że należy to zrobić z innego telefonu.

Serwis informuje, że ten atak „na paczkę” nie dotyczy posiadaczy iPhonów i właścicieli odpowiednio skonfigurowanego smartfona z Androidem.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.