News

Wuhan Shake hitem internetu. Oto powitanie „antywirusowe”

Wuhan Shake hitem internetu. Oto powitanie „antywirusowe”

Fot. Pixabay.com/Twitter.com/V_actually

Wahun Shake jest hitem internetu. Tak wygląda powitanie „antywirusowe”, które ma chronić m.in. przed koronawirusem.

Koronawirus w Polsce oficjalnie potwierdzony! Minister Zdrowia ma ważny apel >> 

Koronawirus dotarł do Polski. Statystyki 

4 marca 2020 roku minister zdrowia poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Na konferencji prasowej Łukasz Szumowski przekazał, że chory przyjechał do Polski z Niemiec. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, a jego stan określa się jako dobry.

Chociaż to jedyny do tej pory potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa w Polsce, wirus  2019-nCoV budzi coraz większy strach. Z półek sklepowych znikają żele i mydła antybakteryjne, brakuje także masek ochronnych. Ceny tych produktów w internecie sięgają setek złotych.

Przypomnijmy, że pierwsze przypadki zachorowania na koronawirus 2019-nCoV odnotowano w mieście Wuhan w Chinach. Według danych z 5 marca 2020 roku, na całym świecie zachorowało na niego ponad 95 tysięcy osób. Blisko 3 300 zakażonych zmarło, a ponad 45 tysięcy zostało wyleczonych.

Koronawirus w Polsce: co z koncertami Harry’ego Stylesa i trasą Quebonafide? >> 

Wuhan Shake – powitanie. Co to jest?

Od jakiegoś czasu hitem internetu jest tzw. Wahun Shake. Na filmiku, który pojawił się w internecie mężczyźni z maskami ochronnymi na twarzy witają się nie podając sobie dłoń, a… dotykając swoich kostek u stóp. Wszystko po to, żeby nie rozprzestrzeniać koronawirusa.

Ludzie w Chinach znaleźli inny sposób na powitanie, bo nie mogą uścisnąć sobie dłoni. Wahun Shake. Uwielbiam to jak ludzie się dostosowują i jednocześnie zachowują poczucie humoru w sytuacjach stresowych – napisała jedna z internautek pod filmikiem z Wahun Shake.

Czy rzeczywiście Wahun Shake może uchronić przed koronawirusem? Na pewno takie powitanie minimalizuje ryzyko zachorowania. 2019-nCoV przenoszony jest drogą kropelkową, m.in. w czasie kasłania czy kichania. Wirus może osiąść na różnych przedmiotach, których dotykamy na co dzień, dlatego tak ważna w walce z koronawirusem, ale i innymi wirusami, jest odpowiednia higiena. Należy często myć ręce używając do tego mydła lub środku antybakteryjnego.

Żel antybakteryjny DIY – domowy przepis to hit. Zrób sam płyn do dezynfekcji >> 

Dodajmy, że lekarze i politycy zachęcają do tego, żeby w czasie powitania czy pożegnania rezygnować z pocałunków w policzek albo właśnie podawania sobie ręki. Jakiś czas temu niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer nie przywitał się w ten sposób z kanclerz Angelą Merkel ze względów bezpieczeństwa.

O swoje zdrowie zadbała też królowa Elżbieta II. W czasie ceremonii wręczania Orderów Imperium Brytyjskiego, 93-letnia monarchini, pierwszy raz od 1954 roku, miała na dłoniach rękawiczki.

Skorzystacie z Wahun Shake? ;-) 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.