News

Koronawirus w Polsce: 2. fala jesienią? Minister zdrowia zapowiada powrót obostrzeń

Koronawirus w Polsce: 2. fala jesienią? Minister zdrowia zapowiada powrót obostrzeń

Fot. Pixabay.com

Druga fala zachorowań na koronawirusa w Polsce jesienią? Minister zdrowia zapowiada powrót obostrzeń. Jakich?

Nowe zasady kwarantanny od 2 lipca 2020. Co się zmieniło? >>

4 marca 2020 roku potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Epidemia w naszym kraju wciąż trwa, jednak jakiś czas temu rząd zdecydował o stopniowym luzowaniu obostrzeń. Ostrzega się jednak, że jesienią możemy spodziewać się drugiej fali zachorowań na koronawirusa.

W niedzielę 5 lipca 2020 roku Łukasz Szumowski na antenie Polsat News mówił o sytuacji epidemicznej, z jaką możemy mieć do czynienia za kilka miesięcy.

Na jesieni może być wzrost zachorowań, bo będziemy mieć grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy, część z tego będzie COVID-em, ale mamy już wiedzę, mamy testy, przygotowaliśmy testy antygenowe dla osób objawowych, które będą na SOR-ach - 15 minut i będzie wynik, czy ktoś ma COVID, czy nie. Przygotowujemy się do tego – cytuje wypowiedź ministra zdrowia m.in. Dziennik Gazeta Prawna.

Łukasz Szumowski dodał, że "jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku”.

Imprezy plenerowe ze zmianami. Jakie zasady obowiązują od 17 lipca? >>  

Przypomnijmy, że w wielu miejscach wciąż musimy zachowywać dystans społeczny. 16 kwietnia wprowadzono w Polsce nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Od 30 maja zniesiono ten obowiązek w przestrzeni otwartej, jeśli możliwe jest zachowanie dystansu społecznego (2 metry).

W poniedziałek 6 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 205 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 4 osoby zmarły.

Łącznie w naszym kraju wykryto 36 155 przypadków zakażenia koronawirusem. 1521 osób zmarło.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj