Reklama
placeholder
News

Pandora Gate: obejrzeliśmy godzinny wywiad Wardęgi z Boxdelem, żebyście Wy nie musieli. Co powiedzieli?

Pandora Gate: obejrzeliśmy godzinny wywiad Wardęgi z Boxdelem, żebyście Wy nie musieli. Co powiedzieli?

fot. YouTube/WATAHA - Krulestwo/

Reklama
Reklama
placeholder

Wardęga przeprowadził z Boxdelem wywiad na temat m.in. afery Pandora Gate. W trwającej ponad godzinę rozmowie youtuberzy skonfrontowali się z przeszłością i wrócili do swoich dawnych planów czy szczegółów swojej współpracy. Światło dziennie ujrzało wiele nowych informacji. O czym dokładnie rozmawiali Boxdel i Wardęga?

Były członek Teamu X oskarżony o napaść seksualną. Wardęga zabrał głos >>

Wardęga i Boxdel wracają do afery Pandora Gate

24 stycznia 2024 roku na kanale WATAHA - Krulestwo pojawił się nowy film z udziałem Wardęgi i Boxdela. 34-latek rozpoczął rozmowę z youtuberem zadając mu wiele pytań na temat grupowego czatu na Team Speaku, na którym dawniej dochodziło do niestosownych wymian wiadomości między młodymi chłopakami i dziewczynami, często o charaterze seksualnym lub podłożu hejterskim. Podczas opisywania tamtejszej społeczności internetowej z perspektywy czasu Michał Baron starał się nakreślić, że w tamtym okresie uczestnicy danych kanałów na komunikatorze nie do końca zdawali sobie sprawę zarówno z siły i wpływu swoich słów na innych, jak i odpowiedzialności za te wypowiedzi. Wardęga starał się przerywać Boxdelowi, gdy ten starał się tłumaczyć dlaczego zachowywali się w określony sposób, podkreślając, że jest dla niego istotne, by 28-latek był świadomy tego, że popełnił błąd. Wracał też do momentów, w których Boxdel początkowo nie chciał z nim współpracować przy materiałach o Pandora Gate i sugerował, że nie jest w nią kompletnie zamieszany, a o swoim udziale w kontrowersyjnych rozmowach z nieletnimi przypomniał sobie dopiero po pewnym czasie podczas medytowania. 

Wardęga publicznie opowiedział o wielu rozmowach, które przeprowadził z Boxdelem w czasie zbierania materiałów i przygotowywania treści związanych z Pandora Gate. Opowiedział m.in. o tym, w jaki sposób uzyskał od niego informacje oraz o diametralnej zmianie zdania 28-latka, który zdecydował się nagle, że nie życzy sobie dołączenia swojej - jak to nazwali rozmówcy - "spowiedzi" do filmu zbiorczego Wardęgi, co wcześniej mieli w planach zrobić. 34-latek wyznał też, że pewnej nocy Boxdel, pełen emocji, radził mu nie ufać youtuberowi znanemu jako Konopskyy, ponieważ ten go w przyszłości zdradzi. W tamtym momencie Michał Baron miał - zdaniem Wardęgi - "rzucać ślepakami", czyli argumentami bez potwierdzenia oraz twierdzić, że na twórcę kanału WATAHA - Krulestwo również znalazły się "jakieś brudy". Youtuber przyznał też, że czuł się przez Boxdela zastraszony, co przekreśliło wtedy ich znajomość.

Boxdel ma plan na odbudowanie wizerunku. Wspomina też o Fame MMA >>

Podczas długiej rozmowy Wardęga wyraźnie chciał wydobyć z Boxdela jak najwięcej informacji odnośnie oskarżeń, które padły w jego stronę czy ich dawnych konwersacji. Napierał również, by dowiedzieć się, czy 28-latek planował zrobić mu w pewnym momencie krzywdę. Poinformował również, że dowiedział się od środowiska Boxdela, że w jego otoczeniu znajdują się osoby, które Wardęga określił mianem "gangsterów". Wyjawił, że youtuberowi została złożona propozycja pomocy w formie próby przekonania 34-latka przez daną grupę osób do usunięcia wątku Michała Barona z filmu. Wardęga dopytywał, dlaczego wyraźnie zestresowany całą sytuacją oraz przyszłą publikacją twórca nie skorzystał z takiej możliwości. Boxdel powiedział, że jego zdaniem to byłoby niepoprawne, a dodatkowo zrobiłoby z Wardęgi męczennika.

Sylwester Wardęga wrócił wspomnieniami do rozmowy, którą odbył z Boxdelem 20 minut po opublikowaniu filmu dotyczącego sprawy Pandora Gate. 28-latek miał wtedy zadzwonić do niego i powiedzieć, że "jest luzik, fajny film, jest okej". Nie spodziewał się wtedy tego, jak wiele ten materiał zmieni w jego życiu. Następnie posypały się oświadczenia, a włodarz został wyrzucony z Fame MMA.

Boxdel powraca do Fame MMA. Federacja wydała oświadczenie >>

Youtuberzy poruszyli też temat stawek, które były proponowane Boxdelowi przez federację po opublikowaniu materiału Wardęgi oraz o rzekomym zainteresowaniu przedstawicieli Fame MMA drugim filmem 28-latka związanym z Pandora Gate, po którym było zauważalne, że wciąż ma wsparcie fanów. Organizacja miała wtedy zastanawiać się nad swoimi zasięgami i "utratą" społeczności youtubera po jego odejściu.

W filmie Boxdel (Wardęga, zastraszanie, zemsta, GOATS, zeznania, udziały FAME, przeprosiny) youtuberzy poruszyli wiele wątków i cofnęli się w czasie. Na światło dzienne wyszły nowe fakty w sprawie Pandora Gate oraz kwestie osobiste. Na koniec Wardęga nawiązał do kompleksów, słabości i... bulimii. Zalecił mu akceptację własnego ciała - tak, jak jemu udało się swoje zaakceptować.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama