News

Mata Warszawiakiem Roku? Trwa plebiscyt

Mata Warszawiakiem Roku? Trwa plebiscyt

Fot. Instagram.com/33mata

Mata zostanie Warszawiakiem Roku? Trwa plebiscyt, w którym nominowano 20-letniego rapera. Ma szansę na wygraną?

Mata – dlaczego YouTube usunął teledysk 100 Dni Do Matury? >> 

Michał Matczak – Mata – Patointeligencja

Mata stał się sławny dzięki singlowi Patointeligencja, który pojawił się w internecie pod koniec 2019 roku. W zaledwie cztery dni od premiery kawałek zdobył ponad cztery miliony wyświetleń! W tej chwili licznik dobił już do ponad 21 milionów. Utwór opowiada o życiu licealnej „bananowej” młodzieży, a teledysk nakręcono przed Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Warszawie, które ukończył Michał Matczak.

17 stycznia 2020 roku pojawiła się debiutancka płyta Maty – 100 Dni do Matury, na której znalazła się oczywiście Patointeligencja

Mata: kim jest raper, który szokuje PATOINTELIGENCJĄ? >> 

Mata zostanie Warszawiakiem Roku?

Mata został nominowany do Warszawiaków 2019. Oprócz 20-letniego rapera na nagrodę w kategorii Warszawiak Roku ma jeszcze szansę dziewięć innych osób: Areta Szpura, Arkadiusz Walczak, Beata Łubczonek „Teściowa Śpiewa”, Daniel Echaust, Ewa Jurkiewicz, Henryk Strzelczyk, Joanna Szczepkowska, Nicole Sochacki-Wójcicka „Mama Ginekolog” i Robert Lewandowski. Swoje głosy w plebiscycie Warszawiaki 2019 możecie oddawać na tej stronie

Mata swoim utworem i teledyskiem pt. „Patointeligencja” narobił nie tylko sporo zamieszania w branży muzycznej, ale także za sprawą trudnego tematu i wyrazistego języka poruszył społeczeństwo zwracając uwagę na problemy młodych ludzi w całej Polsce, a szczególnie w Warszawie - komentuje nominację Maty Bartosz Kańtoch, organizator plebiscytu Warszawiaki.

Warszawiaki 2019 – kiedy ogłoszenie wyników? 

Warszawiaki to plebiscyt, w którym od 2014 roku wybierane jest to co najlepsze w stolicy i dla stolicy. Kategorie, w których przyznawane są nagrody to m.in.: Kino Roku, Restauracja Roku, Sport, Wydarzenie Roku, Zdjęcie Roku, Warszawa w Sieci oraz Warszawiak Roku.

Rozstrzygnięcie plebiscytu Warszawiaki 2019 odbędzie się 3 marca 2020 roku. Właśnie wtedy dowiemy się czy Mata zdobył główną nagrodę!

Zagłosujecie na niego?

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Życie jest dobre. Ostatni miesiąc minął nam na robieniu muzyki i klipów. Jest to super zajęcie (chodzi mi teraz o klipy, ale muzyka też jest super). Zdałem maturki i chyba pójdę filmówkę, ale na razie muszę się skupić na wakacjach. „Schodki” i „Prawy do Lewego” to dyptyk, który opowiada o nadwiślańskich przygodach. Uważam, że obydwa brzegi naszej pięknej rzeki, to na skale europejską ewenement i warto je doceniać i szanować. Dla mnie i moich kolegów, to miejsca pełne fajnych wspomnień i jeszcze fajniejszych historii, które wspomnieniami raczej nie są, bo z pewnych przyczyn ich nie pamiętamy (hehe). Chciałbym podziękować całej muzyczno - filmowej ekipie. Fajnie jest to wszystko robić z ziomalami z liceum i ziomalami z ich studiów. Pozdro dla Oli, mojej koleżanki z klasy, która jest sopranem naszego szkolnego chóru i pomogła mi ogarnąć chórzystów do zaśpiewania „Laaaaaa La Lalala la” w Schodkach. Dobra robota wariaty ? Przedstawiam Wam również moją nową idolkę - Panią Barbarę, która po skończeniu zdjęć do klipu powiedziała, że musi lecieć, bo bierze udział w 5-km biegu charytatywnym na Stadionie Narodowym, ale że łapiemy się jeszcze na browarka ❤️ Po drugiej stronie rzeki paliliśmy ognisko itp. Śmieszna historia - w połowie biesiady na spocik wpadła para nowożeńców wraz z fotografem i wtedy dopiero poczuliśmy się jak w „Prawym do lewego”. Szczęścia na nowej drodze życia i pozdro plażowa ekipa! fot. @osiemdziewiec, @filipooooooooo PS. Czasami też zapominam, ale sprzątajmy po melanżach ?

Post udostępniony przez MATA (@33mata)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.