Reklama
placeholder
News

White 2115 z rekordem Spotify. Czego dotyczy?

White 2115 z rekordem Spotify. Czego dotyczy?

fot. instagram.com/2115white/

Reklama
Reklama
placeholder

White 2115, a właściwie Sebastian Czekaj, to raper i autor tekstów. W 2018 roku ukazał się debiutancki album artysty pod tytułem Rockstar. Od tamtej pory doczekaliśmy się jego pięciu płyt. Ostatnia z nich o tytule Pretty Boy została wydana 24 czerwca 2022 roku. Kilka dni temu muzyk pochwalił się pewnym rekordem. Do tej pory żadnemu innemu polskiemu muzykowi nie udało się tego dokonać.

Ile polscy artyści zarobili w 2023 na Spotify? Ten rok był pełen rekordów >>

White 2115 pobił rekord Spotify. Jeden z jego utworów "zaliczył" 100 milionów odsłuchań

White 2115 pochwalił się we wpisie na swoim profilu na Instagramie, że jego singiel pod tytułem California, który znalazł się na pierwszej płycie, został odtworzony na Spotify 100 milionów razy. Raper jest pierwszym polskim  artystą, któremu udało się osiągnąć taki wynik. W pełnym emocji wpisie poinformował swoich fanów także o tym, że rozpoczyna nowy wydawniczy rozdział i rozstaje się z dotychczasową wytwórnią. 

Stworzyłem tę piosenkę już ponad 5 lat temu, w pokoju 8m2 w małym mieszkaniu z wielkiej płyty. Ciężko powiedzieć coś więcej, wtedy to był dzień jak każdy inny i kto by pomyślał, że akurat ten dzień zapisze się wielkimi cyframi na kartach historii.

Ja stworzyłem tylko piosenkę, a to Wy przeżywając przy niej pierwsze melanże, pierwsze związki, bunt, przyjaźnie, pierwsze papierosy, wypady ze znajomymi nad wodę, pierwsze przypały i wszystkie inne, nadaliście jej wartości. Ona jest taka wyjątkowa dzięki Wam i właśnie za to najbardziej chciałbym Wam podziękować.

I między innymi z tego powodu nigdy nie nagrałem „California 2”, bo ona po prostu jest tylko jedna.

Przy tej okazji też chciałbym już otwarcie powiedzieć, że wkraczam w nowy rozdział wydawniczy. Postanowiłem w końcu móc się spełniać muzycznie w 100% i z pomocą Sony wydać album na swoim.

2115 to moi bracia i na zawsze będą moimi braćmi i nie ma sensu doszukiwania się jakiś spierdolonych konfliktów.
2115 mam w ksywie, 2115 mam w tuszu i 2115 mam w sercu.
Po prostu po tak długim czasie bycia u kogoś chciałem wyjść na swoje, stąd taka decyzja.

SBM, dzięki za wspólną przygodę i dziękuję Białas, bo się przy Tobie wiele nauczyłem i nagranie z Tobą płyty to było spełnienie moich marzeń.

Gratulujemy!

Daria Zawiałow w projekcie Spotify Singles. Jest drugą Polką w jego historii >>

fot. screen Spotify

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama