Reklama
placeholder
News

WOŚP 2019: jest ostateczna kwota zbiórki! Padł REKORD

WOŚP 2019: jest ostateczna kwota zbiórki! Padł REKORD

Wikimedia Commons/Adam Kliczek

Reklama
Reklama
placeholder

Wyniki zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019 są już znane! Jerzy Owsiak poinformował, ile w tym roku udało się zebrać wolontariuszom. Mamy powody do radości!

WOŚP 2019 z tragedią w tle. Na co zbieramy w tym roku? >> 

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – cel

13 stycznia 2019 roku, pod hasłem Pomaganie Jest Dziecinnie Proste, odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcji wzięło udział 120 tysięcy wolontariuszy z całego świata. Cały dochód z tegorocznej zbiórki zostanie przekazany na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Gdańsk żegna swojego prezydenta piosenką Sound Of Silence >> 

WOŚP 2019 – kwota

8 marca 2019 roku na konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, prezes fundacji ogłosił ostateczną kwotę finału. W 2019 roku zebrano aż 175 938717, 56 złotych! 

Jest to niesamowity sukces - dla porównania, w zeszłym roku zebrano 126 milionów złotych, czyli o prawie 50 milionów (!) mniej. 

Jerzy Owsiak zdradził także, że po raz pierwszy w historii, na konto Orkiestry więcej pieniędzy wpłynęło przez internet niż z tradycyjnych puszek.

Ostatnia Puszka Pawła Adamowicza. Będzie rekord? >> 

Ostatnia Puszka Prezydenta Adamowicza

Na pewno do sukcesu WOŚP w 2019 roku przyczyniła się akcja zorganizowana przez Patrycję Krzymińską z Borkowa k. Gdańska. Kobieta, poruszona tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na Facebooku. Akcja Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP trwała do 22 stycznia 2019 roku i szybko stała się największą publiczną zbiórką na Facebooku w Europie. Wsparło ją tysiące osób z Polski i ze świata – m.in. USA, Japonii i Włoch.

Ostateczna kwota, którą udało się zebrać też była wielkim zaskoczeniem. Na początku celem Patrycji Krzymińskiej było 1000 złotych, a zebrała… 15 990 562 złote!

Przypominamy, że jeden z internautów postanowił zorganizować jeszcze jedną zbiórkę, by pomóc Patrycji Krzemińskiej osiągnąć kwotę przynajmniej 16 milionów złotych. Akcja Hej Pati! Zgubiłaś Coś też zaskoczyła! Jej celem było 10 tysięcy złotych a udało się osiągnąć kwotę 11 761 zł.

Dochód ze zbiórek do Ostatniej Puszki Prezydenta Adamowicza zostanie przekazany m.in. na zakup karetki neonatologicznej dla jednego z gdańskich szpitali.

Gratulujemy! Widzimy się za rok! :-) 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama