News

Wybory prezydenckie 2020: zmiana zasad w lokalach wyborczych. Kto głosuje bez kolejki?

Wybory prezydenckie 2020: zmiana zasad w lokalach wyborczych. Kto głosuje bez kolejki?

fot. publicdomainpictures.net

Zostanie wprowadzona zmiana zasad głosowania w czasie II tury wyborów w lokalach wyborczych. Kto będzie mógł oddać głos bez kolejki?

Minister Zdrowia zapowiedział zmiany podczas II tury wyborów prezydenckich 2020. Chodzi o sposób oddawania głosów przez niektóre grupy wyborców. W niedzielę, 12 lipca, modyfikacja zasad obejmie osoby starsze, niepełnosprawnych, kobiety w ciąży oraz rodziców z dziećmi do 3 roku życia.

Nowe zasady kwarantanny od 2 lipca 2020. Co się zmieniło? >>

Wybory prezydenckie 2020: zmiana zasad w lokalach wyborczych

Łukasz Szumowski ogłosił, że podczas drugiej tury wyborów niektórzy wyborcy będą mogli oddać swój głos bez kolejki. Zmiany obejmą osoby starsze po 60. roku życia, kobiety w ciąży, wyborców niepełnosprawnych oraz osoby z dziećmi do 3. roku życia.

Wiadomo, że rygor sanitarny, który obowiązywał podczas I tury wyborów, nie zostanie zmieniony. Minister Szumowski powiedział, że zmiana zasad głosowania jest możliwa dzięki temu, że istniejące zasady sanitarne były przestrzegane w należyty sposób.
 
Zasady te się sprawdziły. Obecnie większe zagrożenie zakażeniem koronawirusa występuje podczas pobytu w sklepie, niż w lokalu wyborczym – stwierdził podczas rozmowy z Telewizją Polską.

Zenek Martyniuk - piosenka z reklamy Media Markt to przeróbka hitu >>

Łukasz Szumowski podkreślił, że na decyzję dotyczącą zmiany w głosowaniu wpłynęły kolejki przez lokalami wyborczymi w dniu I tury.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj