News

Zakaz handlu wieczorową porą? Jest pomysł wprowadzenia ograniczeń

Zakaz handlu wieczorową porą? Jest pomysł wprowadzenia ograniczeń

Fot. Pixabay.com

O pomyśle wprowadzenia "zakazu handlu wieczorową porą" poinformowało Radio Zet. Ograniczenia proponuje pomysłodawca zakazu handlu w niedziele.

Zakaz handlu w niedziele nie dla studentów i emerytów? >> 

Sklepy w tygodniu otwarte krócej?

Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność, uważa, że sklepy nie powinny być otwarte do późnych godzin i chce skrócić godziny działalności sklepów w dni powszednie.

Przecież na Zachodzie i w Europie Środkowej są ograniczone możliwości otwarcia sklepów. U nas nie. Tam po godzinie w niektórych krajach 20, w niektórych 21, może się otworzyć tylko malutki sklep. O 18.30, teraz o 19, jak państwo wiecie, w Brukseli sklepy się zamykają. U nas mogą handlować nawet i całą noc – mówił Alfred Bujara na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na rzecz Rozwoju i Promocji Polskiego Handlu.

Szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność argumentuje, że pracownicy dyskontów i hipermarketów są przemęczeni, a jednym z powodów ma być fakt, że podczas pandemii koronawirusa wiele sklepów wydłużyło godziny pracy czasowo lub na stałe.

Kiedy najbliższa niedziela handlowa? [DATY 2021] >> 

Propozycja Alfreda Bujary nie spotkała się z poparciem.

Nie popieramy tego pomysłu, to zła propozycja. Wydłużone godziny pracy to wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Szczególnie w okresie pandemii, gdy bezpieczeństwo i komfort klientów są szczególnie ważne, istotna jest możliwość zrobienia zakupów w wygodnej dla konsumenta porze dnia – mówiła Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Absolutnie jesteśmy przeciwni tego rodzaju pomysłom. Polacy przyzwyczaili się do tego, że mogą zrobić zakupy również w godzinach wieczornych, co wynika między innymi z trybu życia, zwłaszcza w większych aglomeracjach. Jako PIH bardzo wyraźnie krytykowaliśmy kwestię ograniczeń możliwości zakupów w godzinach wieczornych przy okazji  wprowadzania nocnej prohibicji, która weszła w życie kilka lat temu i obowiązuje w niektórych gminach – cytuje dyrektora generalnego i wiceprezesa Polskiej Izby Handlu, Macieja Ptaszyńskiego, Radio Zet.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.