News

Załamanie pogody przed nami. Gotowi na zimę?

Załamanie pogody przed nami. Gotowi na zimę?

pixabay.com

Po upalnym lecie i pięknej złotej jesieni we wrześniu i w październiku, nadchodzą chłodne dni. Winter is coming! Synoptycy przewidują w nadchodzących tygodniach wichury i deszcz, a nawet opady śniegu.

Kiedy załamanie pogody?

Spadek temperatury odczujemy już w piątek. Dotychczas mogliśmy w ciągu dnia cieszyć się temperaturą od około 17 do nawet 21 stopni w ciągu dnia – teraz będzie to już od około 13 do maksymalnie 17 stopni. W weekend będzie jeszcze chłodniej – od 8 do 11 stopni, więc na miłe spacerki na świeżym powietrzu raczej nie ma szans. W sobotę może też popadać deszcz.

Według synoptyków prawdziwa zima ma już przyjść w połowie listopada – wtedy na termometrach zanotujemy zaledwie kilka stopni Celsjusza, a arktyczne powietrze przyniesie nam opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Trzeba też uważać też na porywisty wiatr, szczególnie nad morzem i w górach.

Co ciekawe, twitterowicze nawet tutaj znaleźli temat do przemyśleń muzycznych i stwierdzili, że zimne powietrze idzie do nas prosto z… Kanady. Prosty wniosek – to wina kanadyjskiego wokalisty Shawna Mendesa! :D

Brace yourself - winter is coming!

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj