News

Zawadzki z debiutanckim singlem Przypadki. Kim jest wokalista?

Zawadzki z debiutanckim singlem Przypadki. Kim jest wokalista?

fot. materiały prasowe/Niebieski Label

Zawadzki to kolejny ciekawy debiut roku 2021. Artysta właśnie wydał swój pierwszy singiel Przypadki, który promuje jego nadchodzący album. 

Zawadzki współpracuje z wytwórnią Niebieski Label. Piosenka Przypadki to wyjątkowa podróż w elektroniczne, taneczne klimaty lat 80-tych. Utwór powstał we współpracy z Arkiem Kłusowskim (który jest autorem tekstów dla takich gwiazd jak Doda czy Ewa Farna) oraz Maciejem Sawochem.

Pamiętacie Jak Zapomnieć? Jeden Osiem L wraca z kolejnym hitem >>

Przypadkom towarzyszy również szalony i kolorowy teledysk, w którym poza wokalistą wystąpili tancerze – Michał Przybyła, Kacper Mucha i Kacper Szklarski.

„Przypadki” są dla mnie realizacją długo odkładanego planu, o którym myślałem że może być zbyt ciężki do realizacji. Nadszedł moment, że postanowiłem wziąć byka za rogi i nie odpuścić, bo nie na samych przypadkach w życiu można polegać. "Przypadki" to podróż w czasie do szalonych lat 80’, poszukiwaniu siebie i odwadze, by być tym, kim ma się ochotę być. Koloryt utworu ma na celu dodawać wiatru w żagle, by się nie oglądać za siebie, robić swoje z dystansem i uśmiechem na twarzy – mówi Zawadzki o debiutanckim singlu.

Zawadzki – kim jest, wiek, informacje, Instagram

Zawadzki to prawdziwe nazwisko wokalisty i aktora (którego imię to Maciej). Wielki fan jazzu, synth popu i piosenki aktorskiej urodził się w 1991 roku we Wrocławiu - w tym roku skończył więc 30 lat. Obecnie mieszka w Krakowie, który jest dla niego bardzo ważnym miejscem.

Studiował przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie rozpoczął "drogę" wokalną, następnie w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie została w nim zaszczepiona miłość do muzyki z tego gatunku. 

Zawadzki powiązany jest z Teatrem Cracovia i zespołem Zawadzki & LONE, z którym tworzy i koncertuje w obszarach około jazzowych. Jego repertuar inspirowany jest twórczością takich wokalistów jak Jamie Cullum, Theo Hutchcraft, Stromae. 

Często łączy te brzmienia z klimatem lat 80-tych. Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem, z którego pochodzi singiel Przypadki.

Na Instagramie znajdziecie go na profilu @zawadzki.music.


 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.