News

Polski zespół odwołał występ na imprezie dla LGBT. Muzykowi objawił się Jezus

Polski zespół odwołał występ na imprezie dla LGBT. Muzykowi objawił się Jezus

Fot. Pixabay.com

Zespół muzyczny z Poznania w ostatniej chwili zrezygnował z koncertu na imprezie dla społeczności LGBT. Powodem miał  być fakt, że jedynemu z członków grupy objawił się Jezus.

Zaręczyny przed koncertem Bedoesa. Dziewczyna poprosiła ukochaną o rękę >> 

Tęczowe Wesele: zespół Recover zrezygnował z występu 

W ostatni weekend sierpnia 2021 roku w Poznaniu zorganizowano imprezę wspierającą mniejszości seksualne. Na Tęczowym Weselu miał grać m.in. zespół Recover. Tuż przed wydarzeniem poinformowano, że muzycy jednak się nie pojawią. Ujawniono treść wiadomości, którą organizatorzy otrzymali od jednego z artystów Recover.

(…) Jestem Chrześcijaninem i oddałem życie Jezusowi. Zagranie tej imprezy wprost kłóciłoby się z moimi wartościami. (…) W ten weekend dopiero Pan mi pokazał, że nie mogę tego zrobić – czytamy.

(…) Niestety, choć byliśmy umówieni od miesiąca i zespół wiedział od początku, że jesteśmy LGBT+*, to na ostatniej prostej jednemu z członków zespołu we śnie ukazał się Pan Jezus i zabronił mu grać dla nas coverów Madonny.  Musieliśmy znaleźć zastępstwo (…) – wyjaśniono we wpisie na profilu facebookowym klubu, w którym odbyło się Tęczowe Wesele.

Dawid Kwiatkowski zmienił wyznanie. Teraz wyjaśnił dlaczego >> 

Jak lider zespołu Recover uzasadnił decyzję o rezygnacji z występu?

Recover zrezygnował z koncertu dla społeczności LGBT. Oświadczenie 

My wiemy i wierzymy, że to co Bóg ustanowił dla nas - jest dla nas najlepsze. (Często ludzie przeinterpretowują Biblię - np. W sprawach równości kobiet, ale to już zupełnie inny temat). My wiemy, że ludzie są wartościowi, ale rzeczy, które robią - niekoniecznie są właściwe - i nam chodzi o te rzeczy, a nie o ludzi, którzy są cenni. A Biblia pokazuje nam jakie to rzeczy. (I Kor 6, 9 - 11 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A takimi byli niektórzy z was. Kilka dni temu mięliśmy inną perspektywę, bo myśleliśmy że pojawiając się tam będziemy mogli komuś pomóc, ale to było naiwne. Opamiętaliśmy się... To nierealne... Z takiego położenia (grając na scenie) nie ma takiej możliwości. I nie możemy przyklaskiwać temu, że ludzie (których mamy kochać) robią rzeczy, które prowadzą ich na śmierć. Przepraszam z całego serca za tę sytuację. Pokutuję za to, i żałuje tego, że umówiłem się z Tobą, że zagramy, a nie możemy tego zrobić. Ale muszę wybrać mniejsze zło i odpowiedzialność wziąć na siebie. Wolę to niż wystąpić przeciwko mojemu Bogu, tylko dlatego, że w czas nie usłyszałem co Bóg ma mi do powiedzenia w tym temacie – cytuje oświadczenie artystów portal Na Temat.

Demi Lovato jednak nie jest niebinarnx? Mówi o transpłciowości >>

Na Facebooku Recover pojawił się post, w którym członkowie bandu m.in. przeprosili za brak profesjonalizmu i rezygnację z eventu. Muzycy odnieśli się do ostatnich wydarzeń.

(…) Nigdy nie miałem na myśli, że nie zagram dla osoby odmiennej orientacji seksualnej. Bywało już tak, że takie osoby się pojawiały i nikt z tego powodu nie przestawał grać. Nie chcemy jedynie popierać publicznie inicjatyw, w jakiejkolwiek formie, zawierania związków homoseksualnych. (…) – czytamy.

W dalszej części lider Recover wyjaśnił, że sen, o którym wspomnieli organizatorzy Tęczowego Wesela, nie miał miejsca.

Ponadto bardzo mocno zostały nagłośnione przez media informacje o rzekomym śnie, który nigdy nie miał miejsca i nie został nigdzie przeze mnie wspomniany.

Roksana Węgiel o wierze w Boga. Mówiła o spowiedzi >>

A więc kochamy wszystkich ludzi. Nikogo nie zmuszaliśmy i nie zmuszamy do przyjęcia naszej perspektywy, to była nasza prywatna korespondencja z organizatorem. Nie mięliśmy zamiaru nikogo publicznie pouczać - to nie jest nasz cel. Konstytucja również i nam daje mi to prawo. Czasami jednak popełniam błędy. I tym razem popełniłem błąd, dlatego przepraszam. A teraz dajcie nam możliwość rozejścia się w pokoju – podkreślili członkowie zespołu.

Całość oświadczenia znajdziecie niżej. 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.