News

Zlatan Ibrahimović zabił lwa i zabrał jego szczątki? Szokujące doniesienia o piłkarzu

Zlatan Ibrahimović zabił lwa i zabrał jego szczątki? Szokujące doniesienia o piłkarzu

Fot. Wikimedia Commons/Andy Witchger

Zlatan Ibrahimović zabił lwa i zabrał skórę, czaszkę oraz szczękę zwierzęcia do Szwecji? Szokujące doniesienia o piłkarzu pojawiły się w  szwedzkich mediach.

Obostrzenia po 9.04 przedłużone. Do kiedy? >>

Zlatan Ibrahimović zabił lwa? 

Jak informują portale, powołując się na dziennik Expressen, zawodnik A.C. Milan zastrzelił lwa, a później nielegalnie przetransportował jego skórę, czaszkę i szczękę z RPA do Szwecji. 39-latek miał kazać wypreparować części ciała zwierzęcia jako trofeum. Do zdarzenia miało dojść w 2011 roku.

Polowanie na lwy w RPA jest legalne, pod warunkiem, że ma się odpowiednie zezwolenie. Mówi się, że piłkarz zdobył je jeszcze przed przyjazdem do Afryki. Przewożąc części ciała zwierzęcia miał złamać krajowe przepisy dotyczące wwozu dzikich zwierząt. W trakcie polowania Ibrahimović miał też dopuszczać się stawiania nielegalnych pułapek.

Szwedzki Expressen opublikował listę ponad osiemdziesięciu nazwisk znanych osób, które miały polować w Afryce. Mowa o politykach, pisarzach, aktorach i dziennikarzach, którzy mieli strzelać nie tylko do lwów, lecz także słoni i lampartów.

Patryk Vega wraca do sprawy Magdaleny Żuk >>

Zlatan Ibrahimović zabił lwa? Piłkarz krytykowany

Zlatan Ibrahimović ma na plecach wytatuowany wizerunek ryczącego lwa, wielokrotnie porównywał się do tego zwierzęcia. Jak czytamy na stronie sport.pl, po tym jak Expressen poinformował o wydarzeniach z 2011 roku, na piłkarza spadła fala krytyki.

Do momentu opublikowania tego artykułu sportowiec nie odniósł się do doniesień mediów.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.