News

#zostanwdomu – o co chodzi w internetowej akcji?

#zostanwdomu – o co chodzi w internetowej akcji?

Fot. Pxhere.com

#zostanwdomu – o co chodzi w internetowej akcji? Wyjaśniamy co kryje się pod hashtagiem, który od jakiegoś czasu pojawia się w sieci.

Tom Hanks ma koronawirusa. Syn aktora opowiada jak sobie z tym radzą >>  

Koronawirus: ile osób jest zarażonych?

Od kilku miesięcy w mediach mówi się o nowym koronawirusie, który dotarł do ponad stu miejsc na świecie z chińskiego miasta Wuhan. Według informacji z 13 marca 2020 roku na całym świecie zanotowano łącznie 128 343 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. 4 720 osób zmarło, a 68 324 osoby zostały wyleczone.

Pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w Polsce potwierdzono 4 marca 2020 roku. Zdiagnozowano go u mężczyzny w województwie lubuskim. 12 marca wiceprezydent Poznania poinformował o śmierci 57-letniej kobiety, która była zarażona COVID-19. W tej chwili w naszym kraju potwierdzono obecność koronawirusa u 64 osób.

Stan zagrożenia epidemicznego - co to znaczy? [DEFINICJA] >> 

Koronawirus w Polsce. Zawieszono lekcje w szkołach, zamknięto kina i teatry

Z powodu rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa 10 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich masowych imprez w kraju. Dzień później rząd podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach oraz szkołach wyższych. Zamknięto również placówki kulturalne, m.in. kina, muzea i teatry.

Koronawirus opóźni matury i egzamin 8-klasisty? Minister komentuje >>  

Akcja #zostanwdomu – o co chodzi?

Od jakiegoś czasu w sieci możecie zobaczyć posty z hashtagiem #zostanwdomu. Takim hasłem użytkownicy mediów społecznościowych zachęcają do przestrzegania zaleceń, które przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się koronawirusa i w najbliższym czasie pozostania w domach, jeśli wyjście nie jest konieczne. Akcja edukacyjno-informacyjna #zostanwdomu została zainicjowana przez doktor Katarzynę Kożuch-Sajdak.

Akcja #zostańwdomu powstała na bazie doświadczeń, obserwacji ze świata i wiedzy medyków. Ma na celu zmniejszenie ryzyka i rozpowszechnienia się wirusa. W okresie pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2) bardzo prosimy wszystkich o pozostanie w domach oraz o zwrócenie szczególnej uwagi na higienę, przede wszystkim MYCIE RĄK, unikanie kontaktu, zasłanianie twarzy przy kichaniu, niedotykanie twarzy (…). OGRANICZMY CZAS SPĘDZANY Z INNYMI OSOBAMI - epidemia to nie jest czas na spotkania towarzyskie. BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI (…) – czytamy na profilu na Facebooku Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Pamiętajcie, że brak zajęć w szkole i na uczelni to nie jest czas na spotkania ze znajomymi. Jeśli to możliwe, zostańcie w domu, wychodźcie tylko w razie konieczności. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej dbając o siebie i swoich bliskich – odżywiajcie się zdrowo, dużo śpijcie i przede wszystkim pamiętajcie o odpowiedniej higienie. :-) 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moja noga ma mniej więcej 90 cm, czyli niecały metr długości. W definicji "bliskiego kontaktu" jest określone, że odległość mniejsza niż 2 metry od osoby chorej jest potencjalnie niebezpieczna i wiąże się z ryzykiem zakażenia. ⬇️⬇️⬇️🤮🤧🤧 - W Niemczech jest szkoły, sklepy funkcjonują normalnie, w naszym landzie odwołano imprezy o liczbie uczestników większej niż 100. 👹👹👹 #NIEPOPIERAM ! Zdecydowanie jestem za decyzja naszego rządu w PL, która dziś zapadła w sprawie ograniczenia do maksimum kontaktów z innymi osobami. Dlatego weźcie sobie to do serca i współpracujcie #ToNieWakacje #ZostańWDomu - - My już od dawna unikamy basenów, sklepów, centrów handlowych itd. zakupy spożywcze robimy online z dowozem do domu. - - Czy wychodzimy na spacer???? TAK, jednak jak widzicie na załączonym obrazku, także wtedy w miejsca niezaludnione, unikamy placów zabaw, cieszymy się swoim towarzystwem. 😜😜🙋‍♀️🙋‍♀️ Pamiętajcie, że w stojąc 2 h w kolejce w supermarkecie, może i kupicie dużo makaronu i kaszy, ale możecie za darmo dostać "coś" 👑 jeszcze #PanikujMądrze - - - - #mamadwójki #matkapolka #mamaicorka #mamaisyn #naspacerze #park #outdoor #zwozkiem #rodzenstwo

Post udostępniony przez Lek. Aga Kobylka-Dziki (@mama_dermatolog)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Przed chwilą skonczyłam z Wami spotkanie - #jeszczewzielonegramy , możecie sobie obejrzeć w instastories. Rozmawialiśmy o tym co się dzieje wokół, jak reagują ludzie na tę nową i bardzo trudną sytuację związaną z coronavirusem. Dziękuję Wam za tak żywy udział, informacje i opinie. Jeśli się da, zostańmy w domu, ograniczmy kontakty z ludźmi, postępujmy rozważnie i restrykcyjnie zarazem. Nie popełnijmy błędów włoskich kolegów. 🙏🙏Spotykamy się jutro wieczorem na instagramie u mnie i w ramach grupy wsparcia wymieniającej się informacjami, nie ulegamy panice pamiętając, że „Jeszcze w zielone gramy! Jeszcze nie umieramy!” Będziecie jutro ze mną? 🤓😘😷 #covid #coronavirus #koronawirus #jeszczewzielonegramy #rozsądekprzedewszystkim #zdrowie #badzmymadrzy #zostańwdomu #myjręce #agatamlynarska

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.